franšíza

Podnikání s franšízou v Česku

Franšízové podnikání patří mezi nejbezpečnější způsoby, jak si vydělat peníze. Jen za poslední čtyři roky se téměř zdvojnásobil počet franšízových prodejen v ČR. Nejedná se přitom jen o velké nadnárodní značky, ale také o malé tuzemské obchodníky, které franchising zaujal.

 

Co vám franchising přinese?

Díky velmi zajímavým vstupním podmínkám zájem o franchising v čr čím dál větší zájem. Největší výhodou je převzetí již zaběhnutého, bezpečného a fungujícího know-how, poměrně snadný přístup k potřebným informacím a perfektní poskytovatele franchisingu po celou dobu trvání licenční smlouvy.

 

Základem je kvalitní franšízová smlouva, která je velmi podrobná a záleží na každé firmě, co svým partnerům nabídne. Nabídka franchisingu v České republice je poměrně bohatá. Počítejte však s tím, že jde o podnikání jako každé jiné a vaše výdělky závisí na tom, jak jste aktivní a schopný podnikatel. Spolehlivý franchisor zaručí právo a zároveň ukládá smlouvou povinnost provozovat obchodní činnost v souladu s jeho vlastní koncepcí.

 

Pro koho je ideálním řešením franchising?

Patříte mezi lidi, kteří se nechtějí podřizovat šéfům a chtějí si vést vlastní podnik? Pak je pro vás frenšíza ideálním řešením. Je potřeba mít pro start franchisy dostatečné finanční prostředky. Výhodou tohoto typu podníkání je, že není potřeba přílišných zkušeností s podnikáním. Důležitým krokem je výběr oboru, ve kterém si chcete franšízovou pobočku otevřít. Vybrat si je možné z mnoha konceptů.

V ČR stoupne počet franšíz v průměru o 12%. Své vlastní koncepty spouští velké národní firmy i malé tuzemské značky. V České republice vám v případě potřeby pomůže a poradí Česká asociace franchisingu. Můžete se realizovat v nejrůznějších oborech od potravin, řetězců fast food, realitní kanceláře, po prodej nábytku, nářadí, automobilů i zájezdů.