Zkroťte své finance. Radí Warren Buffett

Zkroťte své finance. Radí Warren Buffett

Naučit se nakládat s financemi, to není nic snadného. Většina lidí není dostatečně finančně gramotná. Jenže v době aktuální krize je právě umění zacházet správně s financemi velice důležité. A kdo jiný by v tomto měl radit, než nejbohatší investor světa – Warren Buffett. Warren Buffett dnes už patří mezi legendy ve světě investování, jeho výsledky nemají konkurenci v posledních čtyřiceti letech, kdy se pohybuje ve světě investic. Právě tento muž moc dobře ví, jak se s penězi má nakládat. Prozraďme si jeho rady, abychom i my věděli, jak s financemi fungovat.  

Nikdy peníze neprodělávejte 

Řada lidí odkládá své peníze na spořící účet v domnění, že dělá to nejlepší, co s penězi může udělat. Jenže vlivem inflace se peníze i na spořícím účtu neudrží v takové hodnotě, v jaké je tam ukládáte. Úrok je nula, nula nic, proto spořící účet není nejlepší věc, jak naložit s penězi. Podle Warrena Buffetta by člověk neměl nikdy prodělávat peníze. A díky ukládání peněz na spořící účet se toho dopouští. Raději vložte své uspořené peníze do investic, které vám slíbí velké procentuální zhodnocení.  

Vytvořte si finanční návyky 

Člověk si během svého života má podle Warrena Buffetta vytvořit zdravé finanční návyky. Jenže co si pod tímto představit? Co to jsou zdravé finanční návyky? Myslí se tím především naučit se rozlišovat to, jaké návyky finančně člověku prospívají a jaké naopak škodí. Když se člověk naučí toto rozeznávat, rázem se naučí s penězi daleko lépe zacházet.  

Vyhýbejte se dluhům 

Co nejvíce se vyhýbejte dluhům. Vždycky to jde udělat i jinak než zadlužením se. Pokud si chcete něco koupit, nekupujte si to, pokud byste si na danou věc museli půjčit. Nejhorší jsou podle Warrena Buffetta dluhy na kreditních kartách, které jsou opředeny obrovskými úroky. Člověk se nepotřebuje zadlužovat, na kreditních kartách už vůbec ne. Musí se jen naučit s penězi hospodařit.