Získejte peníze pro svůj byznys

Získejte peníze pro svůj byznys

Rozhodli jste se vstoupit do světa byznysu, ale peníze nejsou to, co by se vás drželo? Moc dobře víme, že v začátcích podnikání je více výdajů než příjmů, peníze si doslova rozpočítáváte, není peněz na rozhazování. Naštěstí existuje řešení, které by vám v tomto případě mohlo pomoct. Málokterý začínající podnikatel si totiž uvědomuje, že může požádat o dotaci, která nemusí být zrovna malá. Dotace uděluje stát na vícero věcí.  

Dotace na technologie 

Například lze získat dotace na technologie, které se hodí hlavně novým firmám, které podnikají v oboru stavebnictví, v oboru obchod a služby, také v odvětví těžby a dobývání, vodohospodářství nebo ve zpracovatelském průmyslu. Dotace na technologie uděluje Ministerstvo průmyslu a obchodu a rozhodujícím faktorem pro získání dotace je zejména přínosnost. Nezáleží na tom, jestli se bude jednat o ekonomickou přínosnost, společenskou nebo ekologickou přínosnost. Pokud by vám byla dotace schválena, v rámci této dotace je možné získat až milion korun, které by vám pokryly výdaje spojené s koupí technologie.  

Peníze pro start-upy 

V České republice také fungují i nejrůznější programy pro start-upy. Pokud rozjíždíte nějaký start-up, můžete ho rozjet tak, že se do programu zapojíte a třeba právě vy získáte peníze, které pro realizaci svého start-upu potřebujete. Například funguje program MPO, který je ve spolupráci s Českou spořitelnou a který je určen na podporu začínajících inovativních projektů, jež mají na svědomí malí nebo střední podnikatelé. V rámci tohoto programu je zde možnost získat dotaci až ve výši patnácti milionů korun.  

Dotaci lze získat i od Úřadu práce 

Kromě jiného je možné získat dotaci i od Úřadu práce. Tyto dotace jsou určeny všem začínajícím podnikatelům, kteří rozjíždí podnikání v sociálním odvětví. Příspěvek se například získá na vytvořená pracovní místa, která nabídnete například zdravotně, sociálně nebo kulturně znevýhodněným lidem.