Jak získat kontakty, které se vám budou hodit nejen v podnikání

Jak získat kontakty, které se vám budou hodit nejen v podnikání

Kontakty se rozhodně ve světě podnikání hodí. Ony se jako hodí mít kdykoliv, ale ve světě podnikání vám právě kontakty můžou často zachránit nos či přinést do peněženky hodně velké obnosy. V případě, že patříte k lidem, kteří podnikají nebo kteří si třeba otevřeli své franšízové podnikání, možná se ptáte, kde takové kontakty máte shánět. Můžete začít obíhat veletrhy a konference a seznamovat se s těmi, kteří by vám jednoho dne mohli něco přinést, nebo můžete dát na nás a naše tipy.  

Nejdříve se postarejte o staré kontakty 

Než se rozhodnete investovat svůj čas do získávání nových kontaktů, měli byste se nejdříve postarat o své staré kontakty. Rozmyslete si, s kým chcete mluvit a s kým mluvit nechcete, koho si chcete držet u těla a kdo pro vás není tak důležitý. Při udržování starých kontaktů je jenom důležitá jedna věc, a sice konverzace, a to telefonování, konverzace ve výtahu, a tak to tak udělejte.  

Pro udržování starých, ale posléze taky nových kontaktů využijete takzvaný small talk, což jsou sice krátké, bezvýznamné konverzace, které však udrží v druhém člověku pocit, že jste stále přátelé.  

Kontakty hledejte třeba na internetu 

Je mnoho možností či způsobů, kde či jak najít kontakty. Jednou z možností jsou zmiňované veletrhy nebo konference, také můžete chodit na akce svých přátel, kde budete seznámeni s někým novým. Kromě jiného však můžete využít také internet, kde si budete třeba vyhledávat lidi, které obdivujete a kteří zastávají významné pozice, se kterými máte stejný pohled na svět.  

Abyste získali takové kontakty, vyplatí se domluvit si informační pohovor. Nemusíte chtít danou pracovní pozici, je to však skvělá možnost, jak se seznámit s někým, kdo by se vám mohl v budoucnu hodit. 

Ať už se rozhodnete pro jakékoli budování kontaktů, myslete na to, že je to důležité. Přehodnoťte na to svůj postoj a snažte se mít řadu známých, kteří se vám někdy mohou hodit.