Veganů přibývá

Veganů v Berlíně přibývá

Veganů přibývá

Veganů přibývá

Být veganem znamená odmítat konzumaci veškerých živočišných produktů. Jedná se o životní styl o stravování, zároveň však skrývá filosofickou myšlenku. Veganství je někdy označováno za striktní vegetariánství, vegani se totiž nezříkávají pouze masa, ale i vajec, mléka a medu. Veganská kultura se nyní velmi masivně rozšířila v metropoli Berlína. Jako houby po dešti se rozšiřují veganské restaurace, kluby, zájmové kluby a specializované obchody. V některých berlínských čtvrtích, například v Prenzlauer Berg, vývěsné cedule svědčí o velkém veganském přesvědčení. Z vývěsek je patrné, že zde žádná vejce, jogurt, kůži ai vlnu nenajdete.

Agentura Happy Cow, která sleduje všechny veganské restaurace světa, zveřejnila počet berlínských veganských restaurací. Je jich šedesát. V porovnání s tím v Paříži je takových míst 24, v Londýně 40.

Nárůst podobně cílených podniků se začal projevovat před několika lety, tehdy se jednalo o několik desítek nových zařízení ročně. Zajímavé je, že v roce 2008 Berlín disponoval pouhými třemi veganskými restauracemi. Nárůst je tedy neuvěřitelný. Je logické, že nabídka podniků musí znamenat velkou poptávku po tomto životním stylu. Federace veganů do svých řad řadí na území celého Německa devět set tisíc stoupenců. V Berlíně je jich prý osmdesát tisíc. Vegetariánů je ale samozřejmě více, na území Německa žije osob, odmítajících maso, bezmála osm milionů.