Výhody franchisingu

Tři výhody franchisingu

Franchising už dávno není obchodním modelem, kterému by se nedalo důvěřovat. V současné době je franchising něco, co vám ulehčuje start podnikání. Na základě franchisingu dnes podniká nejedna společnost, která se právě díky tomuto obchodnímu modelu může pyšnit vysokými zisky a rozrostením po celé republice či po celém světě. Jestliže toužíte rozjet své podnikání, doporučujeme ho rozjet právě s franchisingem. Má to v sobě totiž hned několik výhod.

Ještě donedávna byl franchising něco, čeho se mnozí podnikatelé báli. Přece jenom nikdo tehdy nedůvěřoval něčemu, co slibovalo rychlý růst společnosti a rychlé rozšíření poboček firmy. Naštěstí se pochopilo, že riskovat se v podnikání musí, protože jinak se nemůžete radovat z tak velkého úspěch, jaký slibuje právě riskování.

Jestli tedy zvažujete podnikání, zkuste rozjet franšízovou pobočku, a to hned ze tří důvodů.

1) Budete z počátku méně investovat

I když je tomu těžké uvěřit, do vlastního byznysu byste investovali mnohem více, než do franšízové pobočky. Pokud tedy nemáte peněz na rozdávání a pokud si nechcete od bank půjčovat enormní sumy peněz, otevřete si franšízovou pobočku. Jediné minus spočívá v tom, že banky mají problém půjčovat na franšízové podnikání. Proces vyřizování půjčky se tak může dost protáhnout a po tom nikdo netouží.

2) Rychleji porostete

Jelikož si vyberete firmu, která už má jisté základy a která už má své stálé zákazníky, je jisté, že rychle porostete. Pokud se budete držet aspoň v takových kolejích, které si firma během let svého působení vybudovala, nemůžete neprosperovat. Jedině, že byste si vybrali méně frekventované místo.

3) Menší riziko zkrachování

S bodem dva souvisí i bod tři. Je zde menší riziko, že zkrachujete. Přece jenom firma už má své klienty, má své jisté postavení na trhu a hlavně už se vepsala do podvědomí lidí. Je zde tedy skutečně menší procento, že byste zkrachovali.