Tři novější fastfoodové franšízy, které jsou k dostání na českém trhu

Tři novější fastfoodové franšízy, které jsou k dostání na českém trhu

Podnikat na základě franchisingu, to je dnes velice atraktivní. Lidé zkrátka nechtějí své podniky rozjíždět od nuly, chtějí začínat už z jakési rozjeté pozice, chtějí takzvaně naskočit do rozjetého vlaku. V současné době drtivá většina lidí volí franchising také z toho důvodu, že možností, jakou franšízu si vybrat, je nespočetně mnoho. K nejatraktivnějším franšízám se dlouhodobě řadí fastfoodové řetězce, kterých v České republice v posledních letech výrazně přibylo.  

I když se lidé dnes snaží jíst zdravě, najdou se také ti, kteří nevyznávají zrovna zdravé stravování. Právě ti jsou často důvodem, proč se franšízám s fastfoody tak daří. Místo toho, aby si uvařili, raději si zajdou do rychlého občerstvení, díky kterému jim přibývají kila. Zmiňme si však několik nových fastfoodových franšízových řetězců, s nimiž se v České republice můžeme setkat.  

Pretzel Maker 

Jednou takovou franšízou je franšíza Pretzel Maker, která osloví hlavně ty, kteří milují preclíky. Preclíky nejsou ve fastfoodech zrovna typické, proto se dnes těší tato franšíza poměrně velké popularitě. Koupit si zde můžete nejen klasické preclíky, ale také preclíkové jednohubky nebo třeba preclíkové hotdogy. Aktuálně je tato franšíza nejen v České republice, ale na dalších tří stovkách míst po celém světě. Vstupní poplatek činí přes půl milionu korun. 

Dairy Queen 

Dalším poměrně novým fastfoodem v České republice je fastfoodový řetězec Dairy Queen, který vlastní investor a zároveň také miliardář Warren Buffett. Jedná se o řetězec nabízející kompletní rychlé občerstvení, které mimo jiné zahrnuje také mléčné koktejly nebo třeba smoothies. V současné době má tento řetězec více jak šest tisíc poboček, prvotní investice však není známá.  

Great American Cookies 

Milujete čokoládové sušenky? Pak musíte zavítat do franšízového konceptu Great American Cookies, kde si zakoupíte přesně takové čokoládové sušenky, jaké pekla třeba i vaše babička. Vstupní poplatek činí přes půl milionu korun, po otevření této franšízy byste se tak stali součástí obrovského řetězce sčítajícího přes tři sta obchodů.