Značky a firmy řadící se k nejcennějším na světě. Jaké to jsou?

Značky a firmy řadící se k nejcennějším na světě. Jaké to jsou?

Jaké značky se řadí k nejcennějším na světě? Možná bychom je při pohledu na ně ani nepoznali, možná bychom naopak odhadli, jaká je jejich hodnota. Mnozí začínající podnikatelé se snaží dosáhnout toho, čeho dosáhli majitelé níže zmíněných společností. Snaží se mít jednu z firem, která se pyšní tím, že je nejcennější na světě. Každým rokem se vydává žebříček těch nejcennějších firem na světě, prozraďme si několik z nich, které jistě dobře znáte. O jejich hodnotách však možná nemáte ani tušení.  

Nadnárodní gigant Visa 

Sice i firma Mastercard se řadí k těm nejcennějším na světě, daleko cennější je však společnost Visa, která se dnes považuje na nadnárodního giganta v oboru platby. Sídlí v Kalifornii a patří ke třem největším poskytovatelům platebních karet na světě. Dnes firma provozuje rozsáhlou síť elektronických plateb, také provozuje správu plateb mezi finančními institucemi, obchodníky, také spotřebiteli a podniky. Hodnota se odhaduje na 145 miliard dolarů.  

Nejznámější sociální síť Facebook 

I když si mnozí lidé myslí, že Facebooku se nedaří, tak jsou na omylu. Firma opět vykazuje zisky, nejvíce se na nich podílí hlavně reklama. Facebook je dnes největší a nejrozšířenější sociální sítí vůbec, zároveň se jedná o nejznámější sociální síť. Hodnota majetku se odhaduje na 162 miliard dolarů.  

Nezapomínejme na Microsoft 

Jak bychom mohli zapomenout na Microsoft, tedy firmu v oblasti technologií. Firma je dnes hodnocena na 200 miliard dolarů, řadí se tak do první desítky těch nejcennějších značek a firem na světě. Zisky společnosti neustále rostou, může za to také softwarový produkt Office 365.  

Amazon v top trojce 

Mezi top nejcennější firmy světa se řadí rozhodně Amazon, který svého zakladatele vymrštil na první místo v žebříčku nejbohatších lidí světa. Hodnota Amazonu je dnes 207 miliard dolarů, dokonce se tímto firma přesunula nad výše uvedenou firmu Microsoft, která si dlouhou dobu držela třetí místo.