Rady Warrena Buffeta

Rady Warrena Buffetta, které oceníte ve světě investic

Do světa investování se lidé pouští hlavně proto, že mají před sebou vidinu velkého zisku a znásobení jejich úspor, která je neustále pohání vpřed, ale někdy taky oslepuje, tudíž často spadnou do rukou investičního makléře, který se neřadí k těm nejférovějším. Nicméně pokud se i přes možnost toho, že spadnete do rukou podvodníka, chcete do světa investování hrnout, pak byste měli znát několik rad, které jednoznačně oceníte ve světě investic. Pocházejí z hlavy nejlepšího investora všech dob – Warrena Buffetta.

Warren Buffett se řadí k těm nejlepším investorům, ale mimo jiné se jedná taky o člověka, který je jedním z nejbohatších lidí světa. Jeho jmění dosahuje několika miliard dolarů, proto se rozhodl dělat i různé charitativní akce, kdy posílá opravdu celou částku, která se vytěží, na charitu.

Jenže k tomu, abyste se dostali i vy k bodu, kdy se rozhodnete peníze si nenechávat, ale investovat je do něčeho hezčího, lepšího a do něčeho dobrého, tak musíte být úspěšní. Jenže jak být úspěšní, to už vám většinou nikdo neprozradí. Warren Buffett ale nyní přináší pár tipů na to, jak se vlastně takovým úspěšným člověkem stát.

 • peníze jako vzdělání

Říká se, že bez rostoucího podnikatele nemůže růst ani jeho byznys. Měli byste tedy mít na paměti, že musíte růst a vzdělávat se, jinak zakrníte, což rozhodně není dobré. Nemusíte se vzdělávat v matematice nebo v cizím jazyce, ale vzdělávejte se o penězích, protože ve světě investování se to všechno točí kolem peněz. Musíte se naučit chápat riziko, které je s investicemi spojené, a musíte se s ním naučit pracovat. Jenom tak se vítězí.

• 100% je málo!

I když se vám může chvilku dařit, nikdy neusněte na vavřínech a vždycky fungujte na sto deset procent, ne-li na víc. Nikdy se nespokojte s tím, co aktuálně máte, a rozhodněte se mít ještě víc. Neusněte na vavřínech v době, kdy se vám daří.