klik Češi zaplatili

Kolik Češi zaplatili bankám během prvního půlroku?

Každý z nás má svou banku. Většina lidí si vybírá banku nejen na základě recenzí, ale hlavně podle toho, kde jsou poplatky nejnižší. I když každá banka má své pro i proti, poplatky jsou asi nakonec to, co rozhodne. I přesto, že si lidé vybírají banky dle nízkosti poplatků, za uplynulý půlrok jsme zaplatili nemístně vysoké sumy jenom na těchto zbytečnostech.

Banky se nyní předhání hlavně ve výši poplatků, které nabízejí svým klientům. Většinou lidé sáhnou po takové bance, která má poplatky nejnižší, ale na druhou stranu jsou vroubky trochu někde jinde. I přes možné poplatky se v nedávných průzkumech ukázalo, že lidé netouží svou banku změnit – nechtějí to, nepotřebují to, jsou zkrátka spokojeni. Jenže až se dozví, kolik se na poplatcích letos vybralo, možná se rozhodnou přejít opravdu k těm poskytovatelům, kteří mají zaručené služby zdarma.

Jelikož máme za sebou půl rok tohoto roku, neustále vznikají na internetu nejrůznější průzkumy, které se zajímají o to, jak to s námi během prvního půl roku vlastně bylo. Výjimku netvoří ani banky a jejich poplatky, proto si pojďme říct, kolik jsme vlastně za bankovní služby letos zaplatili.

Poplatky ve výši větší, než dva tisíce korun

Počet bankovních služeb roste, s tím však roste i částka, kterou jsme byli za poslední půl roku ochotni bankám zaplatit. S počtem bankovních služeb ale roste taky počet těch bezplatných bank, které se snaží využívat už každý druhý Čech.

Jenže pokud se rozhodneme přejít k bezplatné bance, pak bychom měli asi hledět i na další podmínky, které se s tímto pojí – většina bank si totiž účtuje poplatky někde jinde, za jiné služby. Podle aktuálních průzkumů za poslední půl rok každý Čech zaplatit bance více jak dva tisíce korun, konkrétně 2093 korun.

Jak jsme na tom v porovnání s minulými lety?

I když nám to možná přijde mnoho, kupodivu je to o sto korun méně, než co jsme platili třeba před sedmi lety. Nejvíce se nyní platí ne za držení karty, ale hlavně za výběry z bankomatu, které má banka zpoplatněny po vyprchání limitu těch bezplatných. Dále se také lidé nebojí platit za pojištění karty.