čínský podnikatel

Co radí nejúspěšnější čínský podnikatel?

Na cestu podnikání se vydává čím dál více lidí, ale většina ze začínajících podnikatelů je jen hozena do vody a musí se co nejrychleji naučit plavat. V takovém okamžiku do jisté míry pomohou odborné publikace nebo knihy, které napsali velcí podnikatelé, jejichž úspěch nezná mezí. V knihkupectvích je takových knížek habaděj a povětšině mohou pomoct tak, jako žádné rady od současných menších živnostníků. Pakliže zatím nemáte do knihkupectví cestu, nechte se inspirovat od jednoho z největších a v současné době také z nejúspěšnějších čínských podnikatelů – od Jacka Ma. Jack je zakladatelem online společnosti Alibaba Group. Jedná se také o prvního obchodníka pocházejícího z Číny, který se objevil na obálce časopisu o úspěších a podnikání – Forbes. Jeho základní myšlenka a rada spočívá v tom, že váš postoj k práci a rozhodnutím, které uskutečníte, jsou mnohem důležitější než vaše schopnosti. To však není jediná rada, kterou bychom od tohoto podnikatele měli pochytit. Zkuste si vzít příklad a zamyslet se i nad dalšími radami.

Položte si několik otázek

Při podnikání nebo ještě než začnete podnikat, si musíte srovnat všechny priority a zodpovědět si několik otázek. Nejdříve si musíte říct, co pro vás znamená selhání. Správná odpověď by však měla znít, že je to jen boj za to, co chcete. Pokud se ptáte, co je to přizpůsobivost, tak je to pouze setkání se selháním a se zklamáním. Položte si také otázku, co budete muset denně dělat a proč to vlastně budete dělat. Pakliže si odpovíte, že chcete být výše než ostatní, pak jste na takové podnikání připraveni.

Držte jazyk za zuby

Jack se řídí jedním mottem, a sice že jen hlupáci si všechno říkají. Inteligentní lidé k sobě promlouvají jen ve své hlavě, nemusí to sdělovat ostatním. V myšlenkách je síla a mnohdy si dokážete odpovědět jen vy sami na vámi položené otázky.