Oblíbený Starbucks

Oblíbený Starbucks v Česku – jak se rozeběhl tento řetězec?

Dobrou kávu si dá jistě velká většina z nás, ale nalézt takovou dobrou kávu není jen tak. Můžete chodit do různých kaváren a zkoušet stále nové a nové chutě, ale mnohdy nepijete kávu podle vašeho očekávání. Není se čemu divit, když pak následně smutníte nad utracenými penězi za špatnou kávu. Ovšem naneštěstí se do Česka už před řadou let dostala oblíbená kavárna Starbucks, která se vyznačuje především zeleným znakem s dámou. Starbucks Coffee je ve světě velmi oblíbená a díky franchisovému řetězci se mohla její obliba rozrůst i v České republice. Nyní se tato kavárna řadí k těm nejlepším u nás a počet jejich poboček dosahuje obrovských čísel. Stále se prodejny rozrůstají, protože lidé chtějí mít po ruce tu dobrou kávu vždy, když chtějí. Kde však byla úplně první provozovna a jak vůbec započala cesta tohoto franchisového řetězce u nás?

Malostranské náměstí – místo, kde vzrostla první kavárna

Na prvním místě si mohli zákazníci pochutnat na této lahodné kávě na Malostranském náměstí v Praze, kde se otevřela v opraveném Grömlingovském paláci. Celý řetězec by se však nerozběhl, nebýt společnosti AmRest, která se o franchisové řetězce v České republice stará. Pod svými křídly má například oblíbené fastfoodové řetězce KFC nebo například pobočky Pizza Hut. Ve střední Evropě však během doby otevření první pobočky u nás bylo už dvacet prodejen této kavárny. Od té doby se Starbucks Coffee rozeběhlo po celém světě a již několik let se stále rozrůstá. Nejen, že přibývají pobočky u nás, ale také se řádně rozšířily i v domovských Spojených státech, kde si lidé takřka navykli na pravidelnou konzumaci lahodné a vynikající kávy této značky.

Rozšíření nejen této kavárny však přimělo jiné řetězce, aby se trochu rozšířila působnost jejího prodeje. Například se značně zalekl McDonald’s, a tak začal nabízet nejen fastfood, ale také snídaňové menu, ve kterém si můžete koupit i řadu káv a podobných nápojů. Protiútok se ale nevyvedl, protože zákazníci zůstávají Starbucks stále věrní.