ztráta

Aerolinky hlásí pokles zisku

Aktuálně žijeme ve zvláštní době, dalo by se říct. Zaměstnanců je málo, přesto nezaměstnanost je jedna z nejnižších za posledních pár let. Přesto však řada podniků krachuje, a to nejen u nás, ale také ve světě. Asi se do popředí dostaly společnosti, které mají vážně skvělé jméno na trhu, jež je už dostáno do podvědomí, a ostatní společnosti se musí smířit s tím, že buď nabídnou něco nového, i když jejich letitá tradice se směřuje pouze jedním směrem a změny u nich nejdou k vidění, nebo se jednoduše rozhodnou pouze jít s davem a pomalu se smířit s krachem společnosti.

Není známo, jestli je to právě díky nedostatku pracovní síly nebo jestli se jedná jen o špatný marketing společnosti, ale řada firem v předcházejícím měsíci vykazovala velké ztráty, proto se rychle musí rozhodnout, jestli něco změní nebo jestli nechá, aby společnost šla do záhuby. Takové rozhodování nyní čeká i některé aerolinky, konkrétně například aerolinku Emirates, u níž zisky poklesly a to opravdu rapidně.

Prudký pokles zisků o sedmdesát procent

tento dubajský letecký holding byl v posledních letech velmi oblíbený, přesto se stalo, že během loňského roku vykazoval zisk pouze dva a půl miliardy dirhamů, což je v přepočtu zhruba šestnáct a půl miliardy korun. Pro nás se tyto peníze mohou zdát naprosto skvostné, bohužel pro tuto aerolinku se jedná o číslo, jež je může dostat na úplné dno, pakliže se nerozhodnou něco udělat. Tento počet pro ně totiž znamená opravdu prudký pokles, jenž se dotkne až sedmdesáti procent. Co se týče pouze samotných aerolinek Emirates, zisk byl jedna celá tři miliardy dirhamů, což je zhruba osm miliard korun. Tento zisk představuje pokles, a to nejen o sedmdesát, ale rovnou o dvaaosmdesát procent oproti předchozímu roku, který se mohl pyšnit titulem „ziskový“. Tyto údaje vyplynuly z finančních výsledků, které zveřejnila samotná společnosti.