Podnikání ve dvaceti

Podnikáte už ve dvaceti? Zjistěte, co si o tom myslí úspěšnější

Kdo řekl, že podnikat ve dvaceti letech je hloupost? Není to žádná hloupost, je to naopak skvělé. Pokud se lidé rozhodnou podnikat ve dvaceti, mají větší šanci uspět, protože se v té době ještě nebojí, mohou riskovat, protože nemají, co ztratit. Je však třeba, aby se nevzdali. Samozřejmě může přijít chvíle, kdy si budou říkat, jak těžké to je, jestli se vůbec vydali na správnou cestu. V tom případě by si měli vyslechnout, co si o jejich podnikání myslí úspěšnější. Do jisté míry je to rozhodně ”nakopne” a dodá jim to sílu jít dál.

Podívejme se na úspěšné podnikatele, kteří jsou rozhodně pro to, aby lidé začínali se svým podnikáním už ve dvaceti. Zároveň jim i něco radí.

1) Pracujte víc než kdokoli jiný ve vašem okolí

Chcete být úspěšným? Je nutné na sobě pracovat. Je nutné, abyste na sobě pracovali více než kdokoli jiný ve vašem okolí. Je třeba, abyste pracovali nejen na sobě, ale především na svém byznysu. Zkrátka a dobře i zde platí, že bez práce nejsou koláče. A když budete pracovat na svých snech, brzy se zrealizují v takové podobě, v jaké chcete. To radí T. J. Miller, kterého můžete znát jako komika či hvězdu televizního seriálu, jenž je vysílán na HBO. Jemnuje se SIlliconValley.

2) Nedívejte se zpět a nikdy ničeho nelituj

Zaměř se na přítomnost, občas popřemýšlej nad budoucností, ale nikdy, nikdy se nedívej zpět. To radí Richard Branson, který je toho názoru že nikdy bychom ničeho neměli ve svém životě litovat, protože tehdy jsme všechno chtěli udělat tak, jak jsme to udělali. A jen díky tomu jsme se posunuli vpřed, jen díky tomu jsme tam, kde jsme teď. Zkrátka neustále jděme dál, co se stalo, je minulostí.

3) Neposlouchejte své rodiče

Brian Chesky, spoluzakladatel a nyní i generální ředitel společnosti AirBnb, radí všem začínajícím mladým podnikatelům, aby v žádném případě neposlouchali své rodiče. Mnozí rodiče učí své děti způsobům, které sice nejsou zlé, ovšem nejsou podnikatelského duchu.