RayDalio radí, jaké knihy si třeba přečíst

RayDalio radí, jaké knihy si třeba přečíst. Rovnou tři změnily jeho život

Na správnou cestu nás vždy dovede něco naprosto neočekávaného. Svůj život si můžeme plánovat různě, no nakonec nás vítr stejně zavede někam zcela jinam. Důležité je, abychom byli neustále otevření novým příležitostem, protože něco Vyššího ví, proč nám je do života vpouští. Sám se o tom přesvědčil i miliardář a také manažer známého fondu RayDalio, kterému změnily život pouhé tři knihy.

Dnes se v knihkupectvích setkáme s mnoha zajímavými knížkami, které nás mohou posunout vpřed, které nás do jisté míry motivují a přinesou nám opět jiný pohled na svět. RayDalio přečetl tři knihy a každá mu dala jiný pohled na svět, ovšem všechny současně ho naučily smyslu pro investice. Díky třem knihám má dnes RayDalio na svém kontu více jak 160 miliard amerických dolarů, proto tři knihy, které si on sám přečetl, stojí jistě také za přečtení.

• TheLessonsofHistory

Díky knize TheLessonsofHistorynahlédnete do historie lidské civilizace. Jedná se o knihu určenou pro lidi, kteří věří, že věci, které se již staly, se zopakují v blízké nebo v daleké budoucnosti. Kniha byla napsána dvěma historiky, a sice Willem a ArielemDurantovými, kteří společně vytvořili knihu s nevyčíslitelnou hodnotou. Jedná se o knihu, v níž najdete informace, které mohou hrát klíčovou roli v dosažení vašeho úspěchu.

• TheHeroWith a ThousandFaces

V českém znění najdete knihu pod názvem “Tisíc tváří hrdiny”. Jedná se o knihu, která je na světě už pěkně dlouhou dobu a která je napsána Josephem Campbellem. Zabývá se zejména mytologii a psychologií různých kultur, zajímá se o jejich hrdiny a situace, v nichž se ocitli. V knize je obsažena několik zásadních pravidel lidstva, kterými se řídili už naši předci, ovšem my na ně bohužel zapomínáme.

• River Outof Eden

V českých knihkupectvích najdete knihu pod názvem “Řeka z ráje: Darwinistický pohled na svět”. Jedná se o knihu pojednávající o jednotlivých druzích civilizace, jak jsme se vyvíjeli, kam ve skutečnosti směřujeme. Je to jedna z nejznámějších evolučních knih od Dawkinse.