franchisové řetězce v Česku

Nejoblíbenější franchisové řetězce v Česku

Obchodní řetězce, založené na systému franchising, se relativně rychle rozeběhly po České republice. Vystupovat na základně licenčních smluv pod známou značkou nějakého obchodu přilákalo hodně začínajících podnikatelů. Kdo by to byl tušil, že se z takového nápadu stane velký hit. Nyní to můžeme sledovat na celé České republice, jak se tento skvělý obchodní řetězec rozvíjí a jak se čím dál častěji setkáváme s různými kavárnami nebo s rychlým občerstvením celosvětově známé značky. I přes stále se rozrůstající počet těchto poboček, mají zákazníci své favority, kterým zůstávají stále věrní. Jaké značky zapojené do franchisového řetězce jsou nejoblíbenější a proč tomu tak je?

1. Ugova čerstvá šťáva

Jednou z nejvíce populárních franchisových řetězců je také známá značka Ugo, která nabízí čerstvě vymačkané šťávy. Člověk by si řekl, že takové šťávy si můžete udělat i doma, ale mnohdy se jedná právě o takové směsi, které si doma nevymyslíte. Navíc se tyto pobočky rozběhly po Česku tak, že je naleznete na každém rohu, a tak místo nezdravého občerstvení můžete zvolit zdravou variantu vašeho denního stravování. Už dávno se totiž tyto prodejny nezaměřují na čerstvě vymačkané šťávy, ale také na saláty nebo vynikající polévky.

2. Subway

Stále se rozšiřující značkou je také i Subway, což je skvělé občerstvení nabízející především sendviče. Pakliže chcete vyzkoušet ty pravé sendviče, rozhodně musíte zavítat právě do tohoto obchodu. Díky franchisingu se s pobočkami této značky setkáte nyní velmi často. Donedávna jste se však se Subway setkali pouze místy, nyní už je najdete na každém rohu vašeho oblíbeného města. Nejvíce poboček naleznete ve velkých městech Česka, ale samozřejmě se pomalu rozbíhá i otevírání prodejen v menších městech. Každý se tak zanedlouho dočká těchto skvělých pokrmů v relativně blízké vzdálenosti od domu.