nakopněte mozek bez kávy

Nakopněte mozek i bez kávy!

Každý člověk má ráno svůj rituál, bez kterého to zkrátka denně nejde. Většinou je součástí tohoto rituálu hlavně pití kávy, což ale není zrovna to nejzdravější, co pro své tělo hned po ránu můžeme udělat. Mnoho lidí si myslí, že káva je jediná, která nás alespoň na chvilku může perfektně připravit na nový den, ale není to tak. Káva je jenom něco, na co jsme si zvykli, ale lze ji nahradit. Jen se stačí inspirovat následujícími tipy, které vás dokonale od kávy odloučí.

Káva není opravdu nic zdravého. Navíc je plná kofeinu, o němž si řada lidí myslí, že ho po ránu opravdu potřebuje, ale není to tak. Kofein nám po nějaké době vyprchá a najednou se budeme cítit mnohem unavenější, než dříve, proto bychom rozhodně neměli kávu zařazovat do našeho ranního jídelníčku.

Mnoho lidí nahrazuje kávu například zeleným čajem, ale účinek je naprosto stejný, bohužel. Není to o nic zdravější podoba, než právě již tolikrát zmiňovaná káva. Kofein jako kofein.

Pokud však chcete účinně podpořit mozek po ránu, abyste dosáhli mnohem produktivnějšího dne, přinášíme vám pár tipů, které vám pomůžou. Je to důkaz toho, že ráno to lze zvládat i bez kofeinového nápoje zvaný „káva“.

• cvičení

Něco, co vás na den připraví mnohem efektivněji, než káva, je krátké ranní cvičení. Nemusíte si dávat sto sklapovaček nebo sto sedů-lehů, ale postačí protažení v podobě jógy. Pokud třikrát přivítáte slunce, tak se nejen perfektně protáhnete, ale na nový den budete připraveni tak, jako nikdy předtím. Je prokázáno, že jakákoliv fyzická aktivita, která trvá minimálně deset minut, dokáže mozek prokrvit tak, že se stoprocentně zlepší naše pozornost.

• čokoláda

Pokud cvičení a obecně zdravý životní styl není nic pro vás, pak zkuste po ránu čokoládu. Nemusíte si ji dělat v horké podobě, stačí jenom kostka čokolády a budete opět svěžejší a připraveni na nový den. Čokoláda stimuluje tvorbu serotoninu, který je významným hormonem štěstí. Po kousku kvalitní čokolády se tak cítíte mnohem uvolněnější a hned máte lepší náladu. Navíc podporuje i oběd krve, která proudí do našeho mozku.