Když chcete v podnikání ušetřit, víme, na čem to jde

Když chcete v podnikání ušetřit, víme, na čem to jde

Ne každý člověk má na svém bankovním kontu šesticifernou, ne-li vyšší sumu, kterou by mohl investovat do podnikání. Většina lidí se snaží aspoň z počátku podnikání co nejvíce ušetřit, nechtějí utrácet za zbytečnosti, utrácí jenom za to, co je nezbytně nutné. Pokud nechcete utratit z vašeho počátečního kapitálu víc, než je třeba, poradíme vám, na čem se z počátku podnikání ušetřit rozhodně dá.  

Na vlastní kanceláři 

Nemusíte mít z počátku vlastní kancelář, pokud ji tedy akutně nepotřebujete. Všechno potřebné můžete dělat z pohodlí domova, kde si jen dáte počítač na stůl a budete pracovat. Prostory, v nichž byste si mohli otevřít kancelář, jsou dnes nadmíru drahé, o tom není sporu. Nájmy jsou pomalu méně výhodné než koupě daných prostor. Proto se raději uchylte do svého domova, pokud je to možné a pokud to jde.  

Když si však kancelář musíte zařídit, doporučujeme co nejvíce věcí vzít z domu. Ať už jsou to police, stůl nebo kancelářská židle. Nebo případně využijte bazary, kde se prodává kancelářské vybavení za pár korun.  

Na pracovní síle 

I když to zní trochu jízlivě, opravdu je možné na pracovní síle ušetřit. Jakožto začínající podnikatel s omezeným kapitálem to navíc zkrátka oceníte. Z počátku se můžete o hodně věcí starat sami, případně můžete zaměstnat rodinu nebo kamarády, kterým buď nabídnete třeba provize, nebo jim zaplatíte oběd či dáte jim nějakou menší sumu za ochotu. Nebudou vás však stát tolik jako jiní cizí lidé, kteří by si kladli navíc přehnané nároky.  

Na reklamě 

Nemusíte ihned investovat do televizní reklamy. Co to zkusit nejdříve na internetu? Reklama přes sociální sítě má velký dosah, navíc není nijak drahá. Jakožto začínající podnikatel to určitě oceníte, když budete moct vložit do reklamy pár stovek, ne několik tisíc korun.