Jaké Češky se řadí k nejvlivnějším

Jaké Češky se řadí k nejvlivnějším?

Nedávné průzkumy ukázaly, že se stále zvyšuje počet žijících miliardářů. Sice se nejvíce nachází v jiných koutech světa než v u nás v Česku, ale i v Česku najdeme hned několik miliardářů, kterým jejich jmění kdekdo závidí. Sice se na prvních příčkách drží pánové, ale i dámy mají v České republice své slovo. Víte, jaké ženy se řadí k nejvlivnějším?

Časopis Forbes jistě dobře znáte. Pravidelně sestavuje žebříčky nejbohatších lidí světa, také se zaměřuje na nejvlivnější jedince. V nedávné době poukázal na nejvlivnější ženy, které doslova vládnou České republice. Kdo je podle časopisu Forbes nejvlivnější ženou u nás?

V čele stojí Lenka Bradáčová

První místo podle časopisu Forbes patří dámě zvané Lenka Bradáčová. Jedná se o pražskou vrchní státní zástupkyni a podle všeho obsadila první pozici proto, že koná. Mezi její další vlastnosti patří odvaha a pracovitost, pouští se do různých kauz, v nichž jde vidět, že je v obraze. Nebojí se zabrousit do nejvyšší politiky, ale také se nebojí dotknout se lobbingu nebo miliard korun, které se v politice točí.

Kdo obsadil další příčky?

Těsně za Lenkou Bradáčovou stojí česká eurokomisařka Věra Jourová a také ministryně financí Alena Schillerová. V žebříčku se oproti loňsku objevilo několik nových ženských jmen. Na vysoké příčky žebříčku se postavila například Ivana Tykač, kterou můžete znát z nadace WomenforWomen.

Jak se staví žebříček nejvlivnějších žen?

Mnozí lidé jsou však jistě zvědaví, jak se vůbec takový žebříček sestavuje. Dnes žebříček časopisu Forbes pravidelně sledují miliony lidí. Aby byl žebříček skutečně pravdivý a aktuální, musí časopis Forbes sledovat celý rok počiny více jak tří set žen, které se obecně zařazují mezi nejvlivnější ženy vůbec. Letos se žebříček sestavil se 111 významných žen, které se dnes a denně podílí na tom, aby to u nás bylo krásné. Ženy pochází z různých sfér, nejsou to jen politicky aktivní jedinci.