Jak myslí bohatí

Jak myslí bohatí a jak běžní smrtelníci?

Pokud nejsou lidé bohatí a úspěšní, často se sami sebe ptají, kde je problém. Na internetu najdete hromadu článků, v nichž se dočtete, kde by případný problém mohl být. My vám však poradíme a prozradíme vám rozdíl mezi bohatými a úspěšnými a mezi obyčejnými smrtelníky. Tím rozdílem je jejich myšlení. I když je to pro někoho možná klišé, opravdu je myšlení důležité a odráží se v našem životě. Pokud myslíte negativně, nemůžete se divit tomu, že váš život stojí za nic. Pokud ale myslíte pozitivně a máte hlavu v oblacích, usměje se na vás štěstí, jelikož to tak chcete.

Myšlení má opravdu velkou moc, jen musíte myslet ve velkém. Pokud si totiž přejete kamion, nejdříve dostanete jen malou dodávku. Pokud si však budete přát dodávku, dostanete jen starou pokladničku na kolečkách. Zkrátka a dobře – myslet ve velkém je důležité. Sílu myšlení si bohatí uvědomili, pojďme se podívat, v čem ještě myslí jinak než běžní smrtelníci, kteří se každý den plahočí do práce.

Riziko je jistota

Riskovat se vyplatí. Jak se říká, risk je zisk. Pokud nic nezkusíte, nic se nestane. Proto zkoušejte a riskujte všechno, protože jen tehdy život stojí za to. Riziko je zkrátka a dobře jistota. Tedy stane se jistotou, už bez rizika nebudete moct žít. Zamilujete si ten život na jedné noze, kdy klidně můžete spadnout, ale nespadnete, protože se nebojíte.

Jak kdysi řekl V. Mallya, indický milionář: “Kdo se drží jistoty, zůstane chudý. Pokud by to bylo obráceně, bylo by na světě 99% boháčů.”

Čas jsou peníze

Zatímco mnozí lidé plýtvají svůj čas na to, aby se dívali na seriály nebo odpočívali, bohatí si jsou moc dobře vědomi, že čas jsou peníze, proto starostlivě stráží svůj čas, plánují produktivně jednotlivá střetnutí a rozptýlení si dovolí jen v takovém měřítku a podobě, aby jim to neublížilo.

Zdraví je na prvním místě

I když si mnozí lidé myslí, že bohatí neumí odpočívat, jelikož moc dobře vědí, že čas jsou peníze, bohatí a úspěšní moc dobře ví, že zdraví je na prvním místě. Motivační trenér Jim Rohn řekl, že se o své tělo musíme starat, jelikož je to jediné místo, kde musíme žít.