Jak letos dosáhnout svých stanovených cílů?

Jak letos dosáhnout svých stanovených cílů?

Loňský rok byl pro mnohé těžký. Padalo víc klacků pod nohy, než co si člověk kdy pamatuje. Rok 2021 má však být zcela jiný. Nebo alespoň v to řada lidí věří. Otázkou je, jak letos dosáhnout svých předem stanovených cílů. Prvním krokem je vůbec jejich stanovení. Když své cíle uvidíte před sebou, nebude tak těžké je realizovat.  

Poté si cíle rozdělte 

Jestliže už máte cíle sepsané, tím dalším krokem bude jejich rozdělení na menší cíle, respektive na menší úkoly. Velkého cíle dosáhnete po kouscích, po malých krůčcích. Lidé často dumají nad tím, jak rovnou si splnit ten hlavní, vytyčený cíl. Jenže už jen hrstka lidí si uvědomuje, že k tomu hlavnímu cíli vede vícero malých, částečných krůčků. Na konci vás však čeká přesně ta vytoužená odměna, ve kterou doufáte.  

Jedním z těchto malých krůčků může klidně být analýza trhu nebo vybudování vlastní webové stránky. Nebo to bude vytvoření digitálního produktu, který se stane vaším pasivním příjmem? Ke svému velkému cíli běžte po kouscích, ty mohou vypadat různě.  

Už cíl je cesta 

Při plnění každého jednoho vytyčeného cíle pamatujte na jednu věc, a sice i cesta je cíl. Pochopte proto veškeré přínosy, které evidujete při plnění menších kroků vedoucí k tomu hlavnímu, po čem tak dlouho prahnete a v co tak dlouho doufáte. Pokud například chcete zhubnout několik kilogramů, radujte se z každého jednoho kilogramu. I když je cesta k vysněnému číslu na váze ještě daleká, pamatujte, že každý gram se počítá a za každý můžete být rádi.  

Vyhledejte ty správné lidi 

Ne nadarmo se říká, že pokud se budete bavit se slepicemi, budete kvokat při zemi. Pakliže budete svůj čas trávit s orly, budete létat vysoko. Hledejte proto mentory, hledejte učitele, hledejte někoho, kdo bude přínosem a nikoli kdo bude potápět veškeré vaše sny. Pamatujte na to, že úspěch začíná ve vybudování si správných vztahů.