Akcie roku 2020, které se zařadily k nejlepším

Akcie roku 2020, které se zařadily k nejlepším

Rok 2020 byl pro akciový trh zlomovým. Tolik zájemců o investování snad ani nepamatuje. Vliv na to rozhodně měla koronavirová krize, kvůli které došlo k propadům mnoha společností a akcie se tak staly dostupné pro běžného člověka, nikoli jenom pro milionáře. Zainvestovat si mohl prakticky kdokoliv. Ovšem je pravdou, že se do světa akcií nahrnuli i lidé, kteří mají na očích růžové brýle. On ten svět akcií není vždycky pozitivní.  

Pokud však patříte k ostříleným akcionářům, víte, že investovat se má do společností, které mají potenciál a smysl. Přinášíme vám seznam několika akcií, jež se během chvilky zařadily mezi nejlepší vůbec.  

Akcie společnosti Conopy Growth Corporation 

Se zvolením Bidena americkým prezidentem značně vzrostly hodnoty akciových společností zaměřujících se na marihuanový trh. Budoucí americký prezident se totiž zaslíbil tomu, že se ve v Americe zlegalizuje marihuana. Ta je nyní legální jenom v některých státech, což chce Biden napravit. A právě díky tomuto příslibu (a také obrovskému trendu v podobě CBD kapslí a dalších užitečných produktů z konopí) se jednou z nejatraktivnějších akcií staly ty společnosti Conopy Grotwth Corporation. Mluvíme o světovém lídrovi na marihuanovém trhu, kterého na burze najdete pod symbolem WEED.  

Akcie společnosti Amazon 

Pokud máte k dispozici větší úspory, za zvážení stojí investice do společnosti Amazon. I když jedna akcie se nyní koupí za více jak sedmdesát tisíc korun, je to bezesporu investice, která se vyplatí. Amazon totiž neustále překvapuje svými novinkami a dalším rozšířením své nabídky. A i když během koronavirové pandemie investoval do celé spousty protiepidemických opatření, stejně z toho všeho vyšel jako vítěz, který předčil veškerá očekávání.