Půjčka od soukromé osoby aneb když půjčky od bank nevyhovují

Půjčka od soukromé osoby aneb když půjčky od bank nevyhovují

Nevyhovují vám podmínky, za kterých banky půjčují peníze, nebo vy nedokážete vyhovět přísným podmínkám, které si bankovní domy kladou? Podmínky nebankovních institucí jsou pro vás nepřijatelné? Jejich půjčky vám přijdou předražené, nebo nezvládnete dodržet lhůtu pro jejich splacení? I za těchto okolností lze získat půjčku, a to za podmínek, které mohou být výhodnější, či minimálně pro vás přijatelnější. 

Soukromé osoby 

Peníze si totiž můžete půjčit v podstatě od kohokoliv. Samozřejmě od kohokoliv, kdo je ochoten je půjčit. Rodinný příslušník, kamarád, známý, nebo třeba i úplně cizí osoba, se kterou jste se zkontaktovali např. na inzerát, vám mohou jednoduše pomoci vyřešit váš aktuální finanční problém. Podmínky? Žádné nejsou výslovně dány. Co si dohodnete, to bude platit. A týká se to jak výše poplatku za poskytnutí půjčky, tak délky splácení a výše i termínu splátek. 

Směnka představuje zajištění půjčky 

Zatímco v rodině se mnohdy dohodnete na půjčce na čestné slovo – přestože to, jak praxe ukazuje, nemusí být vždy nejrozumnější, obrátíte-li se na osobu, s níž nejste v užších vztazích, počítejte s tím, že bude požadovat záruku toho, že jí peníze vrátíte. Vyhněte se lichvářům a podvodníkům, kteří by za pár tisíc hned chtěli získat do zástavy či dokonce vlastnictví váš dům nebo byt. Nejobvyklejším způsobem ručení je směnka. 

Kde hledat soukromou osobu, která půjčí na směnku? 

V rodině zápasíte s financemi všichni, ani mezi známými nenajdete nikoho, kdo by vás mohl, byť na směnku, založit, nezbývá vám tedy nic jiného než vyhledat někoho zcela neznámého. Že se k podobnému hledání nejlépe hodí internet, napadne dnes už zřejmě každého. Jako u všech půjček i tady platí ono pověstné „dvakrát měř a jednou řež“. Nabídka půjček na směnku od soukromých osob je natolik široká, že rozhodně nemusíte přistupovat na žádné nevyhovující nebo podezřelé podmínky.