Franšíza může vyjít na miliony, nabízí však slušný výnos

Franšíza může vyjít na miliony, nabízí však slušný výnos

Podnikat na základě franchisingu, to je v poslední době velice lákavé pro řadu lidí. Zejména je to lákadlo pro ty, kteří nemají svůj vlastní nápad, tudíž nevědí, s čím by dobyli svět byznysu. Pokud vás taky trápí to, že nemáte svůj vlastní nápad, zjistěte si více o konkrétních franšízových konceptech a pro jeden se rozhodněte, respektive odkupte si licenci a podnikejte s firmou, která už si našla svůj píseček ve světě byznysu. I když mnohé franšízy mohou vyjít až na miliony, franšízové podnikání jako takové nabízí slušný výnos.  

Samozřejmě ne všechny franšízy vyjdou na miliony, najdou se franšízy dokonce do sto tisíc. Obecně však platí, že čím více firma prosperuje a čím je větší, tím dražší franšízové licence jsou. V posledních letech franšízových konceptů výrazně přibývá, stejně tak přibývá těch, kteří chtějí jako franšízanti podnikat. Podle posledních statistik se v České republice najde přes tři sta firem, které na základě franchisingu podnikají.  

Dynamicky roste hlavně Bageterie Boulevard 

Stejné statistiky taky mluví o Bageterii Boulevard jako o nejdynamičtěji se rozvíjející a rostoucí franšíze u nás. Málokdo tuší, že se jedná o ryze českou franšízu rychlého občerstvení. Na našem trhu funguje už od roku 2003, na základě franchisingu však firma začala podnikat až o osm let později, tedy v roce 2011.  

Aktuálně se samozřejmě Bageterie Boulevard nerozprostírá jen na území České republiky, ale najdete ji i v zahraničí. U nás, na Slovensku, v Polsku a také v Dubaji bychom našli dohromady několik desítek provozoven.  

Pro zmiňovanou franšízu se rozhoduje skutečně mnoho lidí, důvodem toho je poměrně brzká návratnost investice, která přichází zhruba v horizontu tří až pěti let.  

Do čeho se také investuje 

Samozřejmě rychlé občerstvení není jediná oblast, do které se investuje a ve kterým se franšízám daří. Také se velice často investuje také do realitek nebo do kosmetických franšíz, jako jsou franšízy YVES ROCHER nebo ENII-Nails.