Desigual

Franchisa Desigual

Desigual

Desigual

Slavná španělská značka Desigual se značí módou velmi netradičního, ale oblíbeného stylu. Charakteristické vzory výšivek a oblečení jsou považovány za velmi neobvyklé a výstřední pro síťové koncepty oblečení, jako je právě tato značka. Stejně tak, design interiéru obchodu, který se značí stejnou výstředností, jako samá pověst tohoto obchodu. Dominuje zde originální řešení uspořádání interiéru, jako například láhve na stropě, barevné koberce a zdi.

Obchody sítě Desigual se budují pouze ve městech s číslem obyvatel nad 100 tisíc, což je požadavek, na kterém si majitel franchisy velmi potrpí. Toto je také důvod, proč je těchto poboček u nás tak málo, nachází se pouze ve velkých městech. Standardu interiéru také odpovídá cena těchto prostorů. Ta se točí kolem 500 euro za 1 m čtvereční. To je pouhý odhad částky nezbytné k úpravě prostorů v souladu s požadavky franchisyDesigual. Tato částka je ale nyní asi o třetinu nižší, než tomu bylo dříve, majitel se totiž rozhodl zpřístupnit možnost podílení se na expanzi téměř každému. Dříve se objem investice potřebné k přizpůsobení prostorů pohyboval kolem 750 euro za metr čtvereční, nyní je to o 250 euro méně.

Tato změna nastala, když se franchisor rozhodl pro urychlení vývoje značky a rozšíření sítě tím, že snížil cenu. Tímto chtěl hlavně podpořit šíření spolupráce nových franchisantů. Kromě zřejmých nákladů na interiér se s výdajem váží i náklady na skladování. Na rozdíl od většiny módních franchis se Desigual nepodrobil modelu skladování a franchisant si tedy musí zařídit zboží na vlastní náklady.

Nároky pro otevření si vlastní franchisové pobočky této sítě jsou prosté. Postačí prostor o rozloze 80-120 m čtverečních. Franchisor si také potrpí na umístění a trvá na středu města či obchodních centrech. Obchody značky Desigual naleznete tedy hlavně ve velkých městech a ve státech, kde si tuhle značku obyvatelé oblíbili.