Finanční benefity nejsou in

Finanční benefity nejsou in. Nyní se rozdávají poukazy na knihy nebo brýle

Budoucí zaměstnání si volíme podle podmínek a výhod, které nám budou při přijímacím pohovoru představeny a nabídnuty. Velkou roli hraje v rozhodování se finanční ohodnocení, ale také benefity, které jsou v současné době nejpestřejší za poslední staletí. Dříve jsme se museli spokojit jenom s benefitem třináctého platu, nyní jsou benefity tak pestré, že bychom šli do více zaměstnání, abychom je všechny mohli čerpat. Podívejme se na aktuálně nově nabízené benefity, které jsou pro mnohé z nás velice lákavé.

Ještě donedávna benefit znamenal pouze třináctý plat, za který jsme sice byli rádi, ovšem ne vždy nám dostačoval. Jenže jak se do České republiky přihnala zaměstnanecká krize, podniky začaly mít o zaměstnance nouze, a tak začaly nabízet pestré benefity, o které jsme si v minulosti mohli nechat jenom zdát. Korunku tomu nasadil nedávný daňový balíček, který byl v červnu schválený. Představily se v něm dva nové benefity, které se nově nabízejí zájemcům o volné pracovní pozice.

Jaké jsou dva nové benefity?

Novými benefity jsou poukazy na knihy a také nákup zdravotnických prostředků. Oba benefity jsou velmi ceněné. Knížky jsou k nezaplacení, dnes se jejich kouzli opět přichází na kloub, stejně tak oceňovaný je i poukaz na nákup zdravotnických prostředků, které jsou stále dražší a dražší.

Oba benefity platí nejen pro samotného zaměstnance, kterému jsou poukazy nabízeny a poskytovány, ale také platí i pro rodinné příslušníky zaměstnanců. Například benefit na nákup zdravotnických prostředků může celá rodina využít při nákupu dioptrických brýlí nebo při nákupu zdravotní obuvi.

Co se týče poukazu na knihy, ty platí například na obrázkové knížky pro děti, beletrii a jiné. Výjimku tvoří jen knihy, z nichž reklama tvoří padesát procent plochy.

Jsou benefity pro zaměstnavatele výhodné?

Sice si zaměstnavatelé nemohou tyto benefity zařadit do nákladů (nejedná se o daňově uznatelné náklady), ale stále jsou pro zaměstnavatele výhodné. Nezahrnují se totiž do vyměřovacího základu, tudíž z nich není nutné odvádět sociální a zdravotní pojištění.