Chcete si otevřít vlastní kadeřnictví? Přinášíme tipy, jak na to

Chcete si otevřít vlastní kadeřnictví? Přinášíme tipy, jak na to

Otevřít si vlastní byznys, to je v současné době sen nejednoho člověka. Zatímco někdo chce podnikat ve světě módy, jiného láká vlastní kadeřnictví. Pokud jste se rozhodli pro vlastní byznys, máte prakticky dvě možnosti, a sice buď si můžete rozjet podnik vlastní, na vlastní pěst, nebo se můžete rozhodnout pro franšízové podnikání, v rámci kterého si jen odkoupíte licenční smlouvy už fungující značky a pod jejím štítem si otevřete pobočku na místě, které si vyberete. Zatímco první možnost vám dává plnou svobodu, s druhou možností jdou ruku v ruce nízké riziko krachu a vyšší pravděpodobnost uspět.  

Ať už se rozhodnete pro vlastní nebo pro franšízové podnikání, přinášíme vám tipy, které se vám mohou při zakládání kadeřnictví hodit.  

Zjistěte si, jak je na tom vaše konkurence 

Pokud se rozhodnete založit vlastní salon, měli byste svým klientům nabídnout něco, co jim doposud nabídnuto nebylo. A tak se porozhlédněte po své konkurenci a zhodnoťte to, jak na tom konkurence asi je. Buď si můžete vyslat do jednotlivých konkurenčních kadeřnictví zvěda, nebo si můžete jednotlivá kadeřnictví oběhnout sami, abyste sami zjistili nedostatky i klady své konkurence.  

Obchodní plán je důležitý 

Podle čeho budete podnikat, jaké jsou vaše cíle a úkoly, které hodláte splnit? Všechno je součástí obchodního plánu, který je dobré si vypracovat na začátku každého byznysu. V rámci obchodního plánu si ujasníte vše podstatné, dokonce i to, jak budete svůj salon financovat.  

Nakupte vybavení 

Když se rozhodnete pro franšízové podnikání a otevřete si pobočku pod značkou, která už na trhu funguje, je pravděpodobné, že vybavení vám bude nabídnuto přesně takové, jaké je v ostatních pobočkách. Není tomu však tak vždycky, stejně tak tomu není v případě, že si rozjedete vlastní byznys. Pokud musíte sami nakoupit vybavení, je třeba se zamyslet nad tím, kolik čeho budete potřebovat či jaké produkty vůbec budete používat.