Gastronomie i franšízy ve službách. O franchising roste zájem

Gastronomie i franšízy ve službách. O franchising roste zájem

Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste začali podnikat? Pokud ano, pravděpodobně jste měli svůj nápad nebo jste si říkali, jak se do světa podnikání dostat, i když nemáte nic, co byste mohli realizovat, i když není ta prvotní idea nebo nápad, který byste mohli nabídnout lidem a který by třeba zaplnil díru na trhu. Zatímco někteří si ještě nyní lámou hlavu nad tím, jak se dostat do světa podnikání, i když nemají svůj vlastní nápad, jiní už dávno vědí o takzvaném franchisingu čili o obrovské podnikatelské příležitosti, kterou jen stačí uchopit pořádně za pačesy. 

Možná jste se s franchisingem už setkali, možná tomu tak ještě do nynějška nebylo a s franchisingem se poprvé dostáváte do kontaktu až nyní. Prozraďme si proto o něm víc, jelikož právě tento způsob podnikání je něco, co je dnes velice oblíbené a o co dnes roste zájem. 

Co je to franchising?

Nejdříve si pojďme franchising krapet představit, jelikož, jak jsme zmínili, se mezi námi mohou nacházet jedinci, kteří se možná doposud s franchisingem nesetkali. 

Pokud mluvíme o franchisingu, mluvíme o způsobu podnikání na základě licenčních smluv. Franšízant si odkoupí licenční smlouvu a know-how fungující společnosti, fungující značky na trhu, která už má své klienty a která se už v minulosti potýkala s konkurencí, a otevře si pobočku pod její značkou. Rázem tak začne podnikat s hotovým konceptem čili začne podnikat s daleko menším rizikem neúspěchu a s daleko větší pravděpodobností úspěchu. 

Zájem roste především o gastronomické franšízy a franšízy ve službách

Lze říct, že v současné době franšíz funguje celá řada. Mezi nimi bychom našli tuzemské i zahraniční franšízy, ovšem za vypíchnutí stojí především ty, které jsou v oboru gastronomie nebo ve službách. O ty je totiž aktuálně největší zájem, o tom není pochyb ani sporu.