Češi a placení na e-shopech

Češi a placení na e-shopech v porovnání s Evropou

Placení na e-shopech se stalo naprosto běžnou činností, kterou hromada Čechů vykonává takřka denně. Jedná se o poměrně rychlé nakupování, které je hlavně pohodlné a mnohdy mnohem více přehledné, než jsme zvyklí v běžných obchodních centrech. Při placení na e-shopech ale platíme různými způsoby – jak platíme v porovnání s celou Evropou?

V poslední době se setkáváme s různými srovnáváními, které se zajímají o to, jak jsou Češi na tom v různých oblastech života v porovnání s celou Evropou. Například naposled jsme mohli číst článek o zajímavém srovnávání, z něhož vyplynulo, že Češi jsou dvakrát bohatší než Slováci, což je poměrný úspěch – to se musí nechat.

Nicméně nyní se aktuální průzkumy zajímají hlavně o nakupování přes e-shopy. Z tohoto srovnávání vyplynulo na povrch, že lidé aktuálně platí hlavně bankovním převodem.

Platba kartou je používanější, než dobírka

Lidé si asi dneska zvykli na pohodlí, které dnešní rychlý svět přináší. Právě díky pohodlnosti a hlavně i rychlosti se rozhodli nakupovat takřka všechno online – i potraviny či elektro. Rychlost se však rozhodují Češi upřednostňovat i v otázce placení. Dříve se lidé báli platit zboží pomocí kreditní karty, ale nyní je to naprosto běžné. Díky rychlosti platby a hlavně díky následně velice rychlému dodání zboží se lidé rychle naučili nebát se toho, že údajů z karty někdo zneužije.

Jak je to v Evropě?

Podobně tak využívá plateb kartou i celá Evropa. Ovšem možná trochu jiným způsobem. Velice oblíbené je hlavně placení digitální peněženkou, kterou upřednostňují hlavně Estonci nebo taky Poláci. Digitální peněženkou se například rozumí třeba PayPal, který se postupně stává populární i u nás v České republice.

PayPal se v Česku stává populární hlavně tehdy, kdy lidé zjistí, že se není čeho bát, a kdy zjistí, že při této platbě touto digitální peněženkou nemusí zadávat údaje z karty. Je to opět ta pohodlnější a zároveň i rychlejší varianta.