Založení vlastní firmy

Založení vlastní firmy může být hračka. Jak na to?

Začít podnikat a pracovat sám na sebe, je snem mnoha z nás. Přináší to nezávislost, ale samozřejmě také díl zodpovědnosti. Je to ale každopádně zajímavá alternativa klasickému zaměstnání. V neposlední řadě přináší uspokojení z vlastní seberealizace. Před startem nového podnikání je ale potřeba překonat mnohé administrativní překážky, které mohou být pro řadu lidí nesrozumitelné. Pokud ale chcete rozjet svou vlastní firmu, můžete tyto překážky velmi elegantně zdolat. Pojďme se společně podívat jak.

Založení firmy na klíč

Vzhledem k tomu, že založení nové firmy vyžaduje provedení řady úkonů, tak pokud to děláte poprvé, je určitě vhodné nechat to na profesionálech. Ti jsou totiž schopni vám k založení s.r.o. v ČR poskytnout komplexní servis. Díky tomu budete moci hodit za hlavu administrativního strašáka a obavy, že něco sami pokazíte. Za relativně malý poplatek tak můžete získat službu, ve které je zahrnuto například:

  • Zpracování veškerých potřebných dokumentů
  • Zastoupení u notáře
  • Vyřízení živností na živnostenském úřadě
  • Návrh na zápis do obchodního rejstříku
  • Registrace k daním

Veškeré úkony lze ale samozřejmě uzpůsobit, případně doplnit podle vašich konkrétních požadavků. Firmy, které se na toto specializují, jsou flexibilní a znají, jaké jsou typické potřeby jejich zákazníků. Jsou tak schopny zajistit i takové věci, jako jsou překlady dokumentů pro cizince, případně poradenství před nebo po založení společnosti.

Dostupné sídlo

Jelikož tito specialisté na zakládání firem poskytují komplexní služby, tak jsou schopni zajistit také náležitosti ohledně sídla firmy. Každá společnost totiž musí mít nějaké sídlo. Sídlo společnosti lze realizovat v různých variantách. Velmi oblíbené je v poslední době takzvané virtuální sídlo, které je založené na konceptu sdílené kanceláře. To znamená, že na jedné adrese sídlí několik společností a provozovatel tohoto virtuálního sídla vám je schopen poskytnout určité zázemí. Je to třeba přebírání pošty nebo možnost si pronajmout zasedací místnost. Výhodou takového řešení je samozřejmě jeho cena oproti pronájmu vlastních kanceláří.