Začíná ideální čas pro výběr letní brigády

Začíná ideální čas pro výběr letní brigády

I když je teprve začátek jara, již nyní je ideální čas pro shánění vhodné letní brigády. Některé firmy již přesně oznámily své požadavky na letní sezónu. Z čeho si vybírat?  

Sezónní práce 

Sezónní brigády se již začínají objevovat na trhu práce a nabídek stále přibývá. Nyní je tak ideální čas pro sjednání vhodné pracovní pozice. Později již budou nabídky rozebrány a dá se očekávat, že do trhu práce promluví také vyšší příliv válečných uprchlíků.  

Již nyní je tak možno sehnat si letní brigádu, nebo víkendové pracovní činnosti, se kterými se obzvláště studentům podaří přispět do rozpočtu.  

Obory, o které je největší zájem 

Mezi studenty se často jedná o dvě skupiny letních brigád. Jedna z nich je v zahraničí, kdy studenti odjíždějí na pracovní pobyty a vykonávají v zemi určení některou z činností, jako je práce v gastronomii, hotelnictví, nebo se pohybují v zemědělství a starají se o pomoc při sklizni sezónního ovoce a zeleniny. Práce v zahraničí je sice lépe placená, student ale musí počítat i s většími životními výdaji v místě určení.  

Druhý obor, o který je v letních měsících největší zájem, je tuzemské hotelnictví a gastronomie. Své brány otevírají sezónní kempy a tábořiště, penziony a další ubytovací zařízení. Všude je třeba personál pro letní čas.  

V místě bydliště, nebo cestovat?  

Zřejmě to nejdůležitější, co si žadatel o sezónní práci bude potřebovat rozhodnout, je místo nástupu na brigádu. Bude ochoten vycestovat do zahraničí? Bude si přát se za sezónní prací vydat mimo místo svého bydliště? V mnoha případech se spolu s brigádní činností zajišťuje také ubytování a základní stravovací postup pro letní zaměstnance. Vždy je potřeba si ihned při podpisu smlouvy vyjednat konkrétní podmínky.  

Již nyní je na trhu práce dostatek nabídek na letní sezónu. Nabídka prací je široká.