Walt Disney spolupracuje s McDonald’s

Walt Disney stanovuje podmínky. Opět spolupracuje s McDonald’s

Pamatujete si na spolupráci dvou největších amerických gigantů, a sice společností The Walt Disney a McDonald’s? Tehdy to byl vážně hit, když tito dva giganti spolupracovali. Do dětských menu se totiž v McDonald’s přidávaly postavičky s aktuálních animovaných pohádek. Jednalo se tedy o reklamu pro firmu The Walt Disney a společnosti McDonald’s se zvýšily zisky, protože každé dítě chtělo mít svého animovaného hrdinu. Bohužel pak se něco stalo. Spolupráce skončila, animované postavičky se nenacházely v dětských menu. Prý za to mohl fakt, že McDonald’s nedává do dětských menu zrovna nejzdravější věci, což The Walt Disney nechtěl podporovat. Před nedávnem však vyšla na povrch informace, že se tito dva američtí giganti rozhodli opět spolupracovat. Je tedy jasné, kdo zde udává podmínky.

Z dostupných informací je jasné, že podmínky si stanovila společnost The Walt Disney, která před dvanácti lety zrušila spolupráci s nezdravým rychlým občerstvením. Na jaké podmínky musel McDonald’s přistoupit?

Dětské menu bylo upraveno

Jelikož se animované postavičky přidávaly do každého dětského menu, muselo být upraveno právě dětské menu. V současné době se tak McDonald’s snaží upravit dětské menu tak, aby obsahoval méně tuků, cukrů, nasycených mastných kyselina a sodíku. Jídlo tak díky tomu bude o něco zdravější, po čemž The Walt Disney toužil. McDonald’s  má čas naplánovat své dětské menu do června, kdy se spustí reklamní kampaň k novému animovanému filmu, který je dlouho očekávaný, a sice Úžasňákovi 2.

Co bylo ukončení desetiletého partnerství?

Jak jsme zmínili, The Walt Disney opustil desetiletou spolupráci už v roce 2006, tedy před dvanácti lety. Tehdy se nechtěl podílet na zvyšujících se počtech dětí, které trpí obezitou. Naštěstí nyní přitlačil McDonald’s ke zdi, tak snad se povede dětskou obezitu krapet snížit tím, že se dětem ukáže, že i zdravější strava může být dobrá.