Úspěšní lidé čtou, ale co?

Úspěšní lidé čtou, ale co?

Říká se, že bohatí lidé nemají velkou televizi, ale mají bohatou knihovnu. Něco na tom je. Nejeden moudrý člověk kdysi řekl, že ten, kdo nečte, je na stejné úrovni jako ten, kdo se nikdy číst nenaučil. Čtení podporuje seberozvoj a sebevzdělávání je to, co odlišuje úspěšné od neúspěšných. V případě, že se chcete posunout po pár kroků vpřed nebo chcete překonat i několik mil, budou pro vás knihy sedmimílovými botami, které z nohou rozhodně nesundáte. Jen se tedy nechte inspirovat tím, co čtou i jiní úspěšní lidé. Určitě vás jednotlivé knihy taktéž motivují a odlišíte se od těch, kteří toho v životě mnoho nedosáhli.

Inteligentní investor, Benjamin Graham

Jednou z výjimečných knih, které stojí za přečtení, je kniha Inteligentní investor, kterou napsal Benjamin Graham. Je to jedna z nejlepších knih o investování, dokonce ji doporučil i Warren Buffett, který je dnes považován za největšího, nejúspěšnějšího a zároveň nejbohatšího investora světa. On sám o knize řekl, že pokud by ji nečetl, jeho život by byl naprosto jiný.

Nekonečná síla, Anthony Robbins

Pokud toužíte znát techniky, jak naplnit svou mysl, jak si splnit vytoužené cíle nebo jak se stát tím, kdo dosáhne určitých výsledků, kniha Nekonečná síla je rozhodně pro vás. Naučíte se díky knize mnoho zajímavých technik, skončíte se zlými návyky a osvojíte si jen ty návyky, které vás dostanou vpřed.

Restart, J.Fried, D.H. Hansson

Dva autoři se podíleli na knize Restart, kterou lze označit za nadstandardní knihu, která nejen, že přiblíží, ale také prozradí vše o podnikatelském světě, o podnikatelském plánu i o tom, co je třeba mít při podnikání na paměti. Inspirujte se od zakladatelů softwarové společnosti 37signals.

Žádné výmluvy, Brian Tracy

Buď budeš mít výsledky, nebo výmluvy – nemůžeš mít obojí. Motivační řečník Brian Tracy napsal vynikající knihu s výjimečnými výroky a větami, které člověka motivují k tomu být lepší, pomohou k disciplíně, která je potřebná jak v osobním, tak v profesním životě.