Čtyři důvody, proč franšíza

Čtyři důvody, proč franšíza

O franšízovém podnikání jste jistě slyšeli. Jedná se o podnikání na základě licenčních smluv, které je dnes velmi oblíbené, a to z mnoha důvodů. Zajímá hlavně začínající podnikatele či ty, kteří chtějí vstoupit do světa podnikání, ovšem nevědí, s čím by zaujali své potenciální klienty. V případě, že právě vy přemýšlíte nad tím, že se do franšízového podnikání pustíte, nabízí se několik důvodů, které mohou být při vašem rozhodování přesvědčující.

Je to nástup do rozjetého vlaku

Ne nadarmo se o franšízovém podnikání říká “nástup do rozjetého vlaku”. Důvodem tohoto označení je fakt, že opravdu nastoupíte do rozjetého vlaku. Nestaráte se o nic, o co se musí podnikatelé starat na začátku podnikání. Nevymýšlíte název podniku, nemusíte se snažit přilákat první hosty, nemusíte soupeřit s konkurencí, jelikož už značka, se kterou spolupracujete, už v minulosti v konkurenčním boji zvítězila.

Rychlé vrácení investice

Sice se i do franšízového podnikání musí nějaké peníze “vrážet”, to však neznamená, že tyto investice už nikdy neuvidíte. Pokud začnete spolupracovat s kvalitní franšízou, která se pyšní prosperitou a slibnou budoucností, investice se může vrátit velice brzy. Některé franšízové koncepty slibují možnost vrácení investice už do jednoho jediného roku, což by se mnohdy s vlastní firmou opravdu nepoštěstilo.

Máte na výběr

Možná si říkáte, že když se rozhodnete pro franšízové podnikání, budete muset vybírat z malé nabídky franšíz, kdy nakonec svolíte k takové, která byla jen zajímavá. Jenže se pletete. Dnes na základě

franšízového podnikání podniká nespočetné množství firem, vybírat si tak můžete z opravdu velkého množství podniků. Budete podnikat v gastronomii nebo je vám blízká oblast “krása a zdraví”?

Je to podnikatelská příležitost

Bezpochybně se jedná o obrovskou podnikatelskou příležitost, která je možná tak velká, že větší už se vám nikdy nenaskytne.