Pět důvodů pro franšízu

Pět důvodů pro franšízu

Přemýšlíte nad tím, že se vrhnete do světa franchisingu? Chcete se stát součástí franšízového světa? Možná nad tímto rozhodnutím váháte, možná vás lidé z vašeho okolí odrazují. V případě, že stále váháte, přinášíme vám pět důvodů, proč se pro franšízu přece jenom rozhodnout.  

O franchisingu jste určitě slyšeli. Jedná se o způsob podnikání založený na licenčních smlouvách. V současné době takto podniká mnoho firem, které se tímto rozšiřují takřka bez starosti a bez hnutí prstu. Zatímco v minulosti z franchisingu nabíhala husí kůže a lidé se trochu báli tohoto způsobu podnikání, nyní je to velice atraktivní způsob, jak se do světa byznysu dostat.  

Přesto k tomuto způsobu podnikání lidé přistupují poněkud skepticky. Nabízí se otázka, proč tedy vstoupit do světa franšíz a franšízových řetězců a konceptů.  

Budete svým vlastním šéfem 

Důvodem číslo jedna, proč vstoupit do světa franchisingu, je, že budete svým vlastním šéfem. A to je poměrně dobrý důvod, proč do franchisingu jít nebo ne? Budete moct ovládat svůj vlastní osud, budete pánem svého času a budete moct pomoct fungující značce dosáhnout dalšího vysněného cíle.  

Budete podnikat s osvědčeným podnikatelským modelem 

Nebudete muset vymýšlet nic nového, zkrátka se stanete součástí už fungujícího modelu. Vstoupíte do světa podnikání s vyšší pravděpodobností, že s osvědčeným podnikatelským modelem tak rychle nezkrachujete.  

O značce už budou lidi vědět 

Velkým plusem je fakt, že lidé už budou o značce vědět. Nebudete tak muset investovat tisíce do reklamy, abyste byli vidět. Lidé budou vědět, co prodáváte a jaké je vaše zaměření. Nebudete muset trávit měsíce nad vymýšlením loga nebo nad vymýšlením působivého sloganu.  

Pomoc v začátcích 

Málokdo si uvědomuje, že všem franšízantům je v začátcích nabízena pomoc od těch, kteří v byznysu fungují dlouho a kteří předejdou případným chybám.  

Budete vědět, do čeho jdete 

A samozřejmě nepůjdete do neznámého, ale budete moct dobře vědět, do čeho jdete.