penize

Peníze na dovolenou našetříte za pár dní!

Jaro je tady a jistě se pomalu, ale jistě začínáte těšit na dovolenou, která je tu coby dup. Letní horké měsíce jsou skvělou volbou na dobrou dovolenou, bez níž by léto nebylo ono. Už nyní si začínáte brát dovolenou, aby vám termín, kdy chcete na dovolenou jet, nevyfoukl jiný kolega, který bude tou dobou taky chtít odcestovat. Nejlepší nabídky dovolených už nyní začínají trhat rekordy návštěvnosti na internetu, tak proč váhat. Ono je to někdy právě o tom prvním rychlém kroku, protože při dlouhém rozhodování vám většinu dobrých zájezdů někdo jistě vyfoukne. Tak se to zkrátka stává – říká se tomu zákon schválnost.

Mnoho lidí si však nemůže koupit dovolenou ihned, protože na to nemá finance. Šetření je pro ně neznámý pojem, který by si rychle měli osvěžit, protože díky takovému přístupu si bohužel asi nepřijdou na tu svou vysněnou dovolenou. Šetření je ale naprosto jednoduché! Spočívá pouze v prvotním zvyku, který je nejspíše ten nejtěžší začátek. Pokud si na šetření zvyknete, nepřijde vám to vůbec složité.

1. Začněte s vypínáním televize při odpoledních šlofících

Jistě i vy patříte mezi ty, kteří milují po odpolední poobědové pohádce si na chvilku zdřímnout na gauči v obývacím pokoji. Jenže mnohdy při těchto třech odpoledních hodinách zapomenete vypnout televizi a tři hodiny vám zbytečně běží, aniž byste se na ni dívali. Vždy, když víte, že usnete, vypnete si svou televizi. Ušetří vám jednoznačně náklady, které jsou spojeny s měsíčními zálohami právě na elektriku. Na dovolenou se pak bude šetřit mnohem snadněji!

2. Sprchujte se místo koupání

I když každý rád jistě ponoří své myšlenky do horké vany s pěnou, vy to však nedělejte. Při každodenním koupání totiž bohužel spotřebujete mnohem více vody, než si myslíte. Zkuste to se sprchováním. Sice se nejedná o tak relaxační metodu, ale jistě se vám zalíbí ona rychlost celého umývání.