knihy

Jaké knihy je dobré číst, protože nás posunou dál?

Podnikání je v dnešní době velmi moderní, ovšem každý módní trend jednou odejde do „out“ zóny. Jestliže nechce žádný podnikatel selhat a nechce se dočkat krachu své firmy, je důležité, aby se začal rozrůstat i on sám, nejen jeho firma. Musí myslet především na to, že společnost může růst pouze tehdy, pokud poroste i on sám. Proto se mnoho podnikatelů účastní nejrůznějších seminářů a čte velkou škálu knih, které by je mohly posunout dál, ať už myšlenkově nebo jinak. Zejména v knihách mohou čerpat z velmi kvalitních myšlenek jiných úspěšných lidí. Zároveň se z jejich nápadů mohou nechat inspirovat a třeba díky neustálému toku myšlenek přijdou díky nim na změnu, kterou jejich podnik potřebuje. Právě proto je velmi důležitý růst každého živnostníka, ať už se jedná o začátečního, nebo o dlouhodobého podnikatele, který ve své branži zažil leccos.

Robert Kiyosaki

Je tedy dobré alespoň číst, protože právě čtení je opravdovým unikátem, v němž naleznete hromady odpovědí na různé otázky, jež se nemusí týkat pouze podnikatelského oboru. Vždy bychom měli číst knihy od úspěšných lidí, díky kterým budeme moci nahlédnout do problémů, které nás doposud nepotkaly, ale kterým se nejspíše nevyhneme. Mezi ty nejlepší knihy patří jednoznačně ty od Roberta Kiyosakiho, který nám ve svých výtiscích dává možnost nahlédnout do dob, kdy začínal podnikat. Seznamuje nás se svými myšlenkami, jež jsou pro nás opravdu vzácné a důležité. Díky nim totiž pochopíme, s jakým přístupem zazáříme v podnikatelské branži a co je dobré prosadit si či na co se během začátku podnikání nemáme zaměřovat.

Dobré knihy nejsou však pouze od tohoto úspěšného podnikatele, ale také od řady jiných, úspěšných lidí. Mezi oblíbené výtisky se řadí také ten od Napoleona Hilla, a sice Myšlením k bohatství, nebo velmi populární Čtyřhodinový pracovní týden. Své podnikatelské oblíbence si našly výtisky, jako jsou třeba Konec prokrastinace nebo NEfér výhoda. V knihkupectvích jich ovšem naleznete celou škálu a byla by chyba, kdybyste si alespoň jednu nepřečetli.