Jaké jsou víkendové návyky úspěšných lidí?

Jaké jsou víkendové návyky úspěšných lidí?

Chcete být úspěšným člověkem? Pak byste se měli v mnohém inspirovat tím, co úspěšní lidé dělají. Ovšem neinspirujte se jen tím, co dělají úspěšní lidem během svých každodenních povinností, ale spíše se zaměřte na to, co úspěšní dělají ve svém volném čase. Málokdo si totiž uvědomuje, že právě to člověka jako takového tvaruje.  

Zaměřme se nyní konkrétně na víkendové návyky těch, které dnes můžeme označit za úspěšné jedince. Mezi námi se úspěšných lidí najde opravdu mnoho a každý z nich může člověka něco naučit. Třeba si i vy jeden z návyků osvojíte a rázem začnete fungovat produktivněji a lépe.  

Vstávání brzy 

Mnozí lidé se těší na to, až si o víkendu pospí. Jenže pravdou je, že úspěšní lidé si udržují pravidelné vstávání i během víkendu. Spát do oběda pro ně je nepředstavitelné a nepochopitelné. K úspěšným lidem, kteří vstávají brzy i o víkendu, patří například Robert Iger, kterého můžete znát jako generálního ředitele společnosti Disney. On sám je si vědom toho, že to nejcennější, co každý den máme k dispozici, je čas. A pokud s ním budeme plýtvat tak, že budeme vyspávat do oběda, pak nikdy ničeho nedosáhneme. 

Stále zůstat aktivní 

Šéfredaktorka úspěšného amerického časopisu Vogue, který se nedávno dočkal i českého zpracování, je zase toho názoru, že člověk by měl zůstat aktivní i po dobu víkendu. Měl by dostatečně sportovat, nejen ležet a lenivět, stejně tak by měl nějaký čas věnovat i práci, aby nevyskočil ze svého tempa, který si člověk nastolil.  

Mějte čas na své koníčky 

Podle Warrena Buffetta, neznámějšího a nejúspěšnějšího investora vůbec, je důležité to, abyste si udělali čas na své koníčky. Pokud nebudete mít čas na své koníčky, budete sami se sebou nespokojení, což se zásadně projeví na vaší produktivitě a práci.