Jaké české značky nabízí franšízu?

Jaké české značky nabízí franšízu?

Doby, kdy bylo franšízové podnikání atraktivní jenom pro zahraniční společnosti, jsou dávno pryč. V současné době je franchising atraktivní i pro české společnosti, i když dlouho k tomuto způsobu podnikání přistupovaly skepticky. Jenže se ukázalo, že se opravdu není čeho bát. Přece jen je to způsob, jak rozšířit svou firmu do různých koutů republiky, aniž by se vynaložila jakákoli námaha. Námahu vynaloží jenom takzvaný franšízant, který si pod vaší značkou otevře pobočku, která je pro něj obrovskou příležitostí.  

Jelikož je franchising dnes tak oblíbený, na jeho základě začíná fungovat nejedna velká firma. Podívejme se na několik českých franšízových konceptů, jejichž součástí se můžete stát i vy.  

České franšízy, které si můžete pořídit do padesáti tisíc korun 

U českých franšíz je jedna velká výhoda, sice většinou nestojí tak závratnou sumu jako zahraniční franšízy. Sice se na českém franšízovém trhu najdou franšízy, jejichž licence pořídíte za pěknou “pálku”, ale najdou se i takové, které pořídíte třeba do padesáti tisíc korun. K takovým franšízám patří třeba franšíza BestDrive, což je v současné době největší česká síť pneuservisů a autoservisů. Dnes má firma více jak sedmdesát vlastních provozoven, k tomu ještě přičtěte více jak sto poboček franšízových.  

České franšízy, které si můžete pořídit do dvou set tisíc 

Pak tu jsou franšízy, které si můžete pořídit zhruba do dvou set tisíc korun. K takovým patří třeba farmářské obchody zvané Náš GRUNT. Je to vůbec první koncept farmářských prodejen v České republice, který vznikl před devíti lety. Díky této franšíze se k lidem dostávají poctivé tradiční potraviny, navíc se tímto podporují malí i střední čeští farmáři.  

České franšízy, které pořídíte nad půl milionu 

A nakonec jsou tu takové franšízy, které už jsou opravdu drahé. Pořídíte je nad půl milionu korun. Patří k nim třeba realitní kancelář EVROPA, což je síť určená hlavně malým nebo středním realitním kancelářím. Franšíza nabízí výhody stabilní a taky velké společnosti, které na realitním trhu rozhodně využijete.