Jak podnikat v dnešním neustále se měnícím světě?

Jak podnikat v dnešním neustále se měnícím světě?

I když se řada lidí po úderu koronavirové pandemie podnikání jako takovému straní, jsou mezi námi jedinci, kteří jsou naopak podnikání plně otevření. Pro druhé zmíněné máme dobrou zprávu, existuje rovnou několik možností, jak v současném světě podnikat. Rozlišujeme dnes rovnou tři modely podnikání, vyberte si z nich ten, který je vám nejblíže. 

Franšíza už není jen ojedinělý jev 

Jedním z nich je franšíza. Takzvaný franchising už dnes rozhodně neoznačujeme za ojedinělý jev, naopak. Mluvíme o hitu poslední doby, který lidem nabízí vyšší pravděpodobnost úspěchu po vstupu do podnikatelské sféry. Díky franšíze nastoupíte do už rozjetého vlaku nějakého projektu, který má na trhu své jméno a má už své stálé zákazníky.  

V praxi to vypadá tak, že si zvolíte franšízu, zaplatíte za licenci a know-how společnosti a otevřete si pobočku značky, která je na trhu už zaběhlá. Jak jsme zmínili, je to takový nástup do už rozjetého vlaku. 

Staňte se profesionálním poradcem 

V poslední době se těší z velkého zájmu ještě jedna profese, a tou je profesionální poradce. Není to tak dávno, co se první vlaštovky v podobě této profese umístily na trhu, dnes dochází k rozkvětu povolání. Finanční poradci už rázem nejsou ti, kteří by byli předmětem pomluv, ale i díky aktuální inflaci jsou velice vyhledáváni.  

Pokud bychom však české finanční či jiné profesionální poradce měli srovnat se zahraničními, tak k nim máme ještě hodně daleko. Systém u nás sice začíná fungovat, ale modely, jež využívá nejedna společnost mají ještě své mouchy a dříve nebo později bude nutné přejít na model jiný. 

Multilevel společnosti 

Třetím modelem podnikání jsou takzvané multilevel neboli strukturální společnosti. Velmi často jsou zaměňovány s takzvanými pyramidami, ale jedná se o trochu jiný koncept. Zdrojem příjmů v takzvaných multilevel společnostech je především prodej výrobků a služeb.