Multimilionáři, kteří jsou ukázkou toho, že se člověk nesmí nikdy vzdávat

Multimilionáři, kteří jsou ukázkou toho, že se člověk nesmí nikdy vzdávat

Že se člověk nemá nikdy vzdávat, to je všeobecně známý fakt. Jenže mnozí lidé si myslí, že je to pouze klišé, že se to zkrátka jenom tak říká. Lidé zkrátka potřebují konkrétní příklady, reálné ukázkové příklady, aby uvěřili, že to takto opravdu funguje. Tak jim pojďme ukázky představit. Zmiňme si několik multimilionářů, kteří měli všechno, ale nakonec spadli na naprosté dno. Jenže ani to je neodradilo od jeho touhy mít znovu všechno, až nakonec zase uspěli.  

Robert Stiller 

Skvělou ukázkou toho, že člověk se nikdy nesmí vzdávat, je Robert Stiller. Mluvíme o zakladateli společnosti Keurig Green Mountain, který zaznamenal úspěch hlavně díky prodeji kávy v jednorázových pohárcích. Bohužel se stalo, že udělal několik špatných podnikatelských rozhodnutí, což nakonec vedlo k velkému poklesu hodnoty společnosti. Akcie najednou spadly ke svému minimu a Robert se ocitl na svém dnu.  

Nakonec se však rozhodl pro jednu věc, a sice promyslel řádně svou podnikatelskou strategii a díky tomu sebe i svou firmu opět postavil na nohy. Po velice krátkém čase se z něj stal miliardář čili dokonce násobil své tehdejší bohatství. 

George Foreman 

Dalším ukázkovým příkladem tohoto rádoby klišé je bývalý šampion v boxu George Foreman. V minulosti vyhrál na olympiádě zlatou medaili v těžké váze, později se stal profesionálním boxerem a získal dokonce i titul. Jenže poté s boxem skončil, a to vedlo k jeho osobnímu bankrotu.  

Zatímco mnozí si v takové chvíli řeknou, že něco zkoušet znovu už nemá cenu, George si to neřekl. Rozhodl se vrátit se zpět v boxu, aby se znovu finančně zajistil. Jeho návrat byl daleko úspěšnější než jeho předcházející kariéra, což nakonec vedlo k tomu, že se sta nejstarším šampionem v těžké váze. 

A co vy, jak nakonec dopíšete ten svůj příběh?