Je franchising pro vaši společnost?

Je franchising pro vaši společnost?

Rozjet svůj vlastní byznys – to není jen tak. Je to běh na dlouhou trať, ale to ví jistě kdekdo. Každý podnikatel při zakládání živnosti nebo při zakládání své vlastní společnosti musí mít na paměti, že je třeba být trpělivý a hlavně vytrvalý, protože ani květinu nikdy nevypěstujete za den – je potřeba se o ni starat, stále ji zalévat a hýčkat ji. Jenom tak z ní může vyrůst firma, která nemá konkurenta. A pokud takovou firmu zbudujete, možná se začnete zajímat o takzvaný franchising.

Franchising je skutečně skvělý – málokdo nepodnikání pomocí něj. Je to zkrátka možnost, jak můžete svou firmu rozjet, aniž byste se o nově otevřenou pobočku museli starat. Stará se vám o ni franšízant, který zaplatil za to, aby mohl užívat jméno vaší společnosti.

Je to tedy jakási možnost toho, že snadno rozšíříte a rozvíjíte svou společnost. Je však nutné mít na paměti i to, že franchising není pro každého. Třeba to není právě pro vaši firmu.

Jak poznám, že franchising je pro mě?

Pokud chcete zjistit, jestli je franchising pro vás, měli byste si zodpovědět důležité otázky. Pokud si je zodpovíte a budete mít z odpovědí radost, jděte do toho. Franchising je něco, co může vaši firmu naprosto posunout. Samozřejmě je to i něco, co vám může uškodit. Je tedy vážně nutné si otázky zodpovědět, protože pokud si je nezodpovíte, můžete udělat krok vedle, který vás může stát celou vaši firmu.

Jaké otázky je třeba si zodpovědět?

Je skutečně hodně otázek, které je třeba si zodpovědět, dříve než se pustíte do podnikání pomocí franchisingu. Tady jsou ty, které je skutečně nutné si v první řadě zodpovědět, bez nich to nejde:

  • V čem je váš byznys jiný než ostatní?
  • Co můžete franšízantovi nabídnout?
  • Proč by si měl franšízant vybrat právě vás?
  • Co chcete díky franchisingu dosáhnout?
  • Co od franchisingu očekáváte?