Změny v roce 2018

Rok 2018 je rokem změn

Rok 2018 se zatím nese v převážně pozitivním duchu.  Letos se zatím skutečně blýská na lepší časy. Že by za to mohlo to sté výročí založení československého státu? Nicméně kromě nedávných prezidentských voleb, se odehraje také mnoho nových změn, které nám ovlivní život. Pojďme se podívat na ty pozitivní změny, kterých je víc než dost.

Vybrali jsme vám skutečně jenom ty nejzajímavější změny, které by vás mohli zajímat.

Daňové změny

Podnikatelů je mezi námi habaděj, proto bychom začali změnami, které se týkají právě jich. To, že se snížil strop paušálních příjmů, pro někoho je, pro někoho není dobrou zprávou. Co je však pozitivní, tak je to, že se třetí a čtvrtá vlna elektronické evidence tržeb odkládá. Kromě toho tu máme i mnoho daňových změn. Mezi daňové změny patří například zvýšení spotřební daně u tabákových výrobků, zvýšily se sazby ze zemního plynu, který je určen k pohonu motorů. Zpětně za loňský rok budeme moct snížit základ daně o vyšší nezdanitelnou část a odběr krve nebo jiných složek (ze dvou tisíc můžeme uplatnit tři tisíce korun).

Daňové zvýhodnění na první dítě

Polepší si však i rodiny s jedním dítětem. Daňové zvýhodnění na první dítě se zvýší o 150 korun měsíčně – celková částka vzroste tak z loňských 13 404 korun na 15 204 korun ročně. Konečně tak rodiny s jedním dítětem nejsou v nevýhodě – doposud to bylo tak, že vláda vždy zvyšovala daňové zvýhodnění jenom těm rodinám, které měly dvě či tři děti.

Pokud patříte mezi rodiny s dvěma dětmi, vaše sleva činí 19 404 korun ročně, rodiny s třemi dětmi mají daňové zvýhodnění ve výši 24 204 korun ročně.

Letos si však polepší i rodiny s vícerčaty.