Firma McDonald's se zbavila svých restaurací v Česku

Firma McDonald’s se zbavila svých restaurací v Česku

Kdo by si jednou za čas rád nezavítal do McDonaldu! Fastfood má pravděpodobně každý rád, ovšem věděli jste, že veškeré tuzemské pobočky tohoto oblíbeného rychlého občerstvení dnes vedou čeští podnikatelé? Není to tak dávno, co společnost McDonald’s ukončila svou dlouholetou snahu předat veškeré své restaurace do rukou franšízantů. Jinými slovy – společnost se všech tuzemských společností nadobro zbavila a zatím nemá v plánu si nějakou další otevřít.  

Franšízový systém plně v rukách českých podnikatelů 

Podle posledních statistik jsou gastronomické franšízy nejoblíbenější vůbec. A nemůžeme se tomu divit – jídlo tu bylo, je a bude. Co se týče společnosti McDonald’s, ta patří k nejoblíbenějším franšízovým konceptům u nás. Rozšířila se prakticky do každého koutu republiky a s tímto rozhodně přestat nechce – ráda bude poskytovat své dlouholeté know-how dalším franšízantům, kteří se chtějí postavit na vlastní nohy a rozjet svůj vlastní byznys jen s menším rizikem.  

Rozhodla se však všechny pobočky nechat v rukou českých podnikatelů. Je totiž přesvědčená o tom, že franšízanti jsou hnaní motivací a vírou v úspěch. A to se poté projevuje na úspěšnosti každé jednotlivé pobočky.  

Došlo k předání poslední pobočky v České republice 

V současné době se v tuzemsku nachází přes sto poboček oblíbeného rychlého občerstvení. A v nedávné době došlo k předání té poslední – tou byla restaurace nacházející se u dálnice D1. Od roku 2020 se tak o veškeré pobočky amerického giganta starají čeští podnikatelé.  

Mimochodem, věděli jste, že společnost McDonald’s byla vůbec tím prvním franšízovým řetězcem, který vstoupil na český trh? Dalo by se říct, že se jedná o průkopníka franchisingu u nás. Dodnes mluvíme o konceptu, který je výhodný pro obě strany. Zatímco franšízanti mají riziko úspěchu téměř jisté, firma se zase dočká rozšíření a vyšších zisků.