Dobrý první dojem

Chcete udělat dobrý první dojem? Víme, jak toho dosáhnout

Udělat dobrý první dojem je velice důležité. Na první dojem se dává, pokud někdo nepůsobí sympaticky, většinou to, o co se snaží, nevyjde. Dobrý první dojem se musí udělat nejen v případě pohovoru se zaměstnanci, ale také je třeba udělat dobrý první dojem například na schůzce s novým obchodním partnerem. I když si možná říkáte, že se nejde tomuto naučit, mýlíte se. I dobrý první dojem se můžete naučit.

Existuje několik způsobů, díky nimž první dojem vykouzlíme. Nejedná se o nic těžkého, jsou to naopak velice obyčejné věci, které, když si osvojíme, nám přinesou ovoce. Víte, jaké způsoby nám pomohou vytvořit dobrý první dojem?

1) Připusťte chyby

Nikdo není bez chyb a ti, kteří si myslí, že bez chyb jsou, nikdy nebudou působit příjemně, ale budou naopak působit velmi arogantně až namyšleně. A takoví lidé zkrátka nikdy nemohou vykouzlit dobrý první dojem. Pokud tedy přijde chvíle během pohovoru či případně během důležité schůzky, kdy se vás zeptají na chyby z minulosti, nebojte se je připustit, pokud je to k tématu. Skutečně, žádný člověk není neomylný a ten, kdo si to připustí, je v očích toho druhého hned sympatičtější.

2) Nemluvte o nedostatcích jiných

Chcete srovnávat během schůzky? Nedělejte to. A pokud je srovnávání lidí nevyhnutelné, vyhněte se pomlouvání a tomu, že budete hovořit o nedostatcích jiných. Každý má své nedostatky a jistě byste ani vy nebyli rádi, kdyby se o vás roznášelo jen to zlé. Navíc pokud dokážete pochválit někoho druhého či dokážete na něm najít chyby, jste na cestě k dobrému prvnímu dojmu.

3) Zaměřte se na to, co můžete poskytnout

Nemluvte o tom, kolik si účtujete nebo co z toho budete mít vy. Řeč vždy musí být o druhé straně. Nejdříve tedy začněte s tím, co druhé straně můžete nabídnout, přinést, co jí dáte a co jí poskytnete. Až poté, až budete v očích toho druhého doslova za Boha, se zaměřte na sebe.