Věci, které by si měl osvojit každý podnikatel

Tři věci, které by si měl osvojit každý podnikatel

Chcete být úspěšným? Na internetu kupodivu najdeme hromadu návodů, jak na to. Najdeme mnoho motivačních citátů, neustále se konají různé přednášky s úspěšnými lidmi, ovšem někdy stačí jen pár rad, které úspěšný člověk dá méně úspěšnému člověku. Když si z poskytnutých rad něco vezmeme, přednášky či motivační citáty nebudeme potřebovat. Úspěšná obchodnice Barbara Corcoran se rozhodla několik rad budoucím úspěšným dát. Rozhdla se prozradit tři věci, které by si měl osvojit každý podnikatel.

Barbaru Corcoran můžete znát jako průkopnici v oblasti realit. Dnes je jí skoro sedmdesát let a sama dobře ví, že cesta k úspěchu je trnitá, plná překážek a kotrmelců, pádů. Pokud by ona sama dostala tři rady, které dnes ona dává jiným lidem, určitě by svou cestu vyšla rychleji. Nelituje však toho, s jakou rychlostí cestu k úspěchu vyšla. Naučila se toho tolik, což je pro ni cennější.

Nicméně nyní k třem věcem, které by si každý podnikatel měl osvojit.

1) Buďte až přehnaně optimističtí

I když je pohár z poloviny prázdný, vždy se na něj dívejte, jako by byl z poloviny plný. To je heslo, kterým se dnes velice úspěšná obchodnice řídí. Sama si moc dobře uvědomuje, jakou sílu má myšlení. Ví, že člověk by měl být až přehnaně optimistický, jediná sebemenší negativní myšlenka může ovlivnit jeho další život.

I kdybyste svou pozitivitou měli vypadat jako blázen, ponechejte si ji. Jen s tím se můžete stát úspěšným či takovým, jakým jste.

2) Strachu se dívejte do očí

Strach je něco velmi silného, ovšem neměli bychom mu přikládat větší váhu, než jakou doopravdy má. Strach je třeba porazit, a to tak, když se mu budeme dívat neustále do očí. Později se on zalekne a vy budete úspěšní.

3) Není nad improvizaci

Je sice skvělé mít vše dopředu připraveno, ale ten, kdo je stoprocentně připraven, nedovede reagovat ve chvílích, kdy něco nejde podle plánu. Buďte tedy připraveni, ale nikdy ne natolik, abyste nedokázali improvizovat.