Co vědět o Zuckerbergovi

Toto byste měli o Zuckerbergovi vědět

Žijeme ve světě internetu. V současné době se pyšníme mnoha vynálezy a vymoženostmi, které nám dnes a denně ulehčují náš život. V současné době jsme závislí hlavně na sociálních sítí, z nichž tou nejrozšířenější je právě Facebook. Tato sociální síť se stala ze dne na den fenoménem, který jeho majiteli vynesl neskutečné bohatství, díky němuž se stal jedním z deseti nejbohatších lidí světa. Řeč je o Marku Zuckerbergovi, který je důkazem, že jediný nápad vás může dostat na vrchol.

Marka Zuckeberga jistě znáte, toto jméno vám určitě není neznámé. Jak jsme zmínili, jedná se o zakladatele dnes té nejrozšířenější sociální sítě Facebook. Je to americký programátor, dále taky podnikatel a hlavně byl taky nejmladším dolarovým miliardářem pod pětadvacet let. Jeho nápad změnil náš svět – je to fantastické zejména kvůli tomu, že se mělo původně jednat jenom o pouhou spojovací síť mezi studenti Harvardu.

Existuje však více zajímavostí, které se pojí s Markem a jeho fenomenálním nápadem, bez kterého si dneska nedokážeme představit den.

Začátky této sociální sítě

Mark Zuckebreg si už navždy bude pamatovat 4. únor 2004. Je to totiž den, kdy byla doména www.thefacebook.com spuštěna. Spustil ji ze svého univerzitního pokoje, kdy o něco později odtud název této sociální sítě změnil, a to na www.facebook.com.

Od první chvíle se jednalo o sociální síť, která umožňuje uživatelům vytvářet i profily, být stále v kontaktu s těmi, kteří jsou daleko, i s těmi, kteří jsou hned vedle nás, neustále si můžeme nahrávat fotografie, je to taky skvělá forma reklamy.

Základní body, které je třeba o Facebooku vědět:

Existuje několik věcí, které je třeba vědět o této sociální síti. Mark Zuckeberg to považuje za přelomové body.

  • od roku 2006 na Facebook nemůže nikdo, kdo nedosáhnul třinácti let (děti mohou komunikovat s přáteli jenom přes účet svého rodiče s tím, že rodič schválí, s kým si dítě dopisuje)
  • rok na to má Facebook víc jak 57 milionů uživatelů
  • v roce 2012 je firma ceněna na více jak 104 miliardy dolarů