3 aplikace pro produktivnější den

3 aplikace pro produktivnější den

Nemožnost se soustředit není problémem jen velkých podnikatelů, ale také zaměstnanců na home office či tvůrců, kteří se snaží přestoupit na vlastní nohu. Aby byly naplněny prakticky veškeré cíle, které si člověk stanovil, musí se snažit být produktivnější než doposud. Pomoct mohou moderní technologie, konkrétně tedy aplikace, které sází především na přirozené vlastnosti nás, lidí. A sází třeba na to, co je jasné od počátku lidstva – že jsme soutěživí tvorové, kteří neustále chtějí překonávat své hranice. Jaké appky tedy stojí za stažení? 

Vypěstujete si vlastní les? 

V posledních letech se stala jednou z nejoblíbenějších aplikací appka Forest. I když je zpoplatněná (stojí nějakých padesát korun), bezesporu stojí za to. Princip je velmi jednoduchý, hravý. Cílem je maximálně zvýšit soustředěnost člověka a naopak snížit jeho neustálou tendenci sahat po telefonu. Díky tomu, že budete po stopnutý čas opravdu produktivní, vyroste vám rostlina, keř nebo strom. Čili čím produktivnější budete, tím větší les budete mít.  

Je ale třeba konstatovat, že po dosažení konkrétního počtu bodů můžete požádat o vysázení reálného strom, o což se následovně sama appka postará. Jinými slovy budete skutečně nápomocní, nejen efektivní v práci. 

Nalaďte svůj mozek na pracovní vlnu 

Věděli jste, že existují melodie či hudba, která přímo působí na lidský mozek a podporuje ho v práci? Přece na to cílí aplikace Brain.fm. Vybrány jsou takové melodie, které mozkové vlny ovlivňují a navádí je k větší soustředěnosti i relaxaci, dokonce k lepšímu spánku. Jednotlivé písně se kombinují na základě vytvořeného algoritmu, který si klade za cíl dohnat člověka k tak urputnému soustředění, na které nebude mít vliv okolní ruch. 

Buďte svobodní a daleko od rušivých elementů 

Za zmínku stojí ještě aplikace Freedom, která slibuje také vysokou produktivitu při práci. Funguje jednoduše – zablokuje zvolené aplikace na určitou dobu, aby nebyly tím, co vás bude při vykonávání pracovních povinností rozptylovat.