zacinate podnikat

Začínáte podnikat? Zkuste se svým projektem soutěžit o podporu

Patříte do skupiny začínajících podnikatelů a rádi byste využili nějakou formu podpory, která by vám ulehčila start do světa obchodu? Existují různé možnosti a byla by velká škoda jich nevyužít. Jednu z nich nabízí například Komerční banka.

Ucházejte se o finanční odměny

Jedná se o grantový program nazvaný „Nastartujte se“, který připravila Komerční banka, a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (známá pod zkratkou AMSP ČR). Cílem programu je podpořit nové podnikatele při jejich vstupu na trh. Už nyní můžete jako začínající podnikatelé přihlásit své projekty, program běží od května a skončí až v září. Pokud máte nějaký podnikatelský nápad, o kterém jste přesvědčeni, že je dobrý a bude o něj na trhu zájem, neváhejte a přihlaste se. Ve hře je finanční podpora ve výši 500 000 Kč a navíc ještě další ceny od partnerů grantového programu, a to v celkové výši více než 400 000 Kč. Pokud získáte první místo, čeká na Vás 300 000 Kč, na druhém místě 100 000 Kč a jestliže se umístíte jako třetí, dostanete 50 000 Kč. Zbylých 50 000 Kč připadá na cenu veřejnosti.

I nefinanční podpora se hodí

Nejde ale samozřejmě jenom o peníze, je možné získat i různé formy nefinanční podpory. Můžete využít například odborné poradenství, protože nezávislý názor člověka-odborníka, který není do přípravy projektu zapojen, ale zná situaci v oboru, je velmi cenný. V současné džungli právních předpisů nejspíše uvítáte i právní služby, které vám pomohou se v této oblasti zorientovat. Každý také není odborníkem na propagaci, a proto jistě oceníte pomoc i v tomto směru.

Výhody od partnerů

Pokud se na portálu www.nastartujtese.cz zaregistrujete, přinese vám to možnost využít různé nabídky od partnerů, které také mohou být užitečné. Například se jedná o profi účet pro začínající podnikatele, jehož vedení budete mít zdarma, nebo o možnost získat výhodný úvěr do začátku podnikání. Program běží už několik let a pomohl řadě nových projektů. Jedním z vítězů je projekt „30ti denní výzva,“ zaměřený na životní styl. Můžete se mezi vítězi ocitnout i vy.