Začíná spoření na dovolenou. Jak si případně přivydělat či vydělat peníze stranou?

Začíná spoření na dovolenou. Jak si případně přivydělat či vydělat peníze stranou?

Jelikož skončily vánoční svátky a konečně jsme se po novém roce opět dali do pracovního módu, znamená to, že začíná také výběr dovolené. Pokud nechcete jet na dovolenou za rapidně vysokou cenu, máme pro vás tip, co udělat, a sice začněte šetřit a vyberte si dovolenou už nyní. Pokud si vyberete dovolenou už nyní, získáte zajímavou dovolenou za atraktivní cenu, na kterou rozhodně nezapomenete. Pokaždé se platí jen záloha, druhou polovinu si budete moct našetřit během následujícího půl roku. Jen je tedy otázkou, jak si na druhou polovinu našetřit?

V případě, že se rozhodnete jet letos na dovolenou třeba k moři, měli byste takovou dovolenou shánět už nyní, pokud se chcete vyhnout vysokým cenám a pokud nechcete, aby vám atraktivní zájezdy unikly. Volte dovolenou buď v červnu, nebo následovně až v září, jelikož se vyhnete obrovskému množství turistů, které napadlo jet do stejné destinace ve stejný čas.

V obou případech budete mít dostatek času na to, si našetřit, proto jsme vám vypsali i pár tipů, které při šetření oceníte.

Neutrácejte za zbytečnosti

Naším hlavním problémem je to, že utrácíme za zbytečnosti a hlouposti. Vždy si říkáme, že danou věc potřebujeme, ale není to tak. Nepotřebujeme mít hromadu svíček v kredenci ani nepotřebujeme mít jeden dekorativní polštář, když jich doma máme hromadu. Pokud vás budou zbytečnosti lákat, vzpomeňte si na pravidlo třiceti dnů, a sice vydržte dlouhý měsíc a až pokud se vám to bude líbit i po měsíci, danou věc si kupte. Většinou se ale stává, že člověk na danou věc zapomene, tím tedy rapidně ušetří.

Vyhýbejte se slevám

Slevy jsou lákadlem, ale pokud nic nepotřebujete, tak se jim opravdu vyhýbejte obloukem. Jediné, co se ve slevě můžete koupit, jsou plavky, ale ty se do obchodů dostanou až za nějakou tu dobu. Slevám se tedy vyhněte, a to i v obchodech s potravinami. Maximálně se podívejte, zdali mají věc, kterou potřebujete, ve slevě, ale jinak od nich dejte ruce pryč. S tím vám ostatně pomůže seznam, který však musíte mít stále s sebou.